Když našli tohle zvíře, nechápali, kdo je před nimi: ale aby zjistili, museli se zbavit až 20 kg špinavé srsti

Australští inspektoři ochrany zvířat našli ovci opuštěnou majitelem, ale okamžitě nechápali, kdo je před nimi.

Zvíře nestřihali čtyři roky a během této doby se dokázalo proměnit na velkou hrudku špinavé srsti. Pouze 20 kilogramů ostříhaných vlasů způsobilo, že sudokopytník vypadal jako jeho příbuzní.

Zdroj: ukr.media

Někdy se zvířata bez lidské péče liší od sebe. A v živém mechovém balvanu, který zástupci Královské společnosti pro ochranu zvířat australského státu Victoria našli v Redcastle, bylo obtížné rozpoznat ovce kvůli nadbytečným kilogramům srsti. Bývalí majitelé zanedbali zvíře natolik, že to po doby čtyř let nevidělo nůžky.

Aktivistům za práva zvířat se nepodařilo zjistit, kdo to udělal: setkali se s ovcí, když bloudila sama v oblasti Redcastle bez stáda nebo majitele. Srst zvířete byla pokryta špínou a ovci v této hrudce špinavé srsti bylo možné rozeznat pouze podle tlamy.

Vedoucí organizace ochrany zvířat Terry Ness je přesvědčen, že nošení takové váhy na zádech má nepříznivý vliv na zdraví zvířat.

To ovlivňuje hygienu ovcí i zhoršený přenos tepla, což může vést k smrti sudokopytníků.

Za čtyři roky bez střihání se zvířeti podařilo mít hodně srsti.

Když se ovce znovu setkala s nůžkami, na podlaze se vytvořil silný koberec její vlny.

Zdroj: ukr.media

Z nálezu bylo odstřiženo celkem 20 kilogramů vlny a samotní aktivisté za práva zvířat považují transformaci zvířete za fantastickou.

Zdá se, že po účesu se zvířátko pohybovalo mnohem snadněji.

Zdroj: ukr.media

Ovce nyní bude žít úplně jiným způsobem: již ji vyšetřili veterináři a aktivisté za práva zvířat jí dali jméno Evines a poslali ji do nového domova v Geelongu.

Share