Andrej Babiš vyzval občany, aby se přestali bát koronaviru: Premiér uvedl, že osobně sleduje vývoj situace, a v Česku se provádí velmi velké množství testů

Ve středu se v Praze konalo setkání středočeských starostů, kterého se zúčastnil předseda vlády Andrej Babiš. Premiér vyzval občany, aby se přestali bát koronaviru. Kvůli tomuto strachu se začalo zhoršovat zdraví některých lidí, například premiér řekl, že někdo má zhoršenou prevenci rakoviny kůže. Uvedl také, že podle jeho informací se někteří starostové báli jet na tuto schůzku.

Během této schůze premiér požádal všechny „aby se už konečně přestali strašit“. Snažil se všechny uklidnit a řekl, že v Česku se provádí velmi velké množství testů.

Zdroj: Twitter Úřad vlády ČR

Například řekl, že na sousedním Slovensku se každý den testuje mnohem méně lidí než v Česku.

Mimo jiné už nyní je Slovensko mezi rizikovými zeměmi pro Českou republiku.

Zdroj: Petr Horník, Právo

Nyní velmi mnoho politiků a dalších lidí kritizuje kroky vlády. Premiér se proto rozhodl připomenout, jak během první vlny pandemie chodili všichni venku v rouškách.

Tehdy všichni vnímali jako normální bránit své dýchací cesty rouškou, nyní mnoho lidí nenosí roušky a mohou se i smát těm, kteří to dělají.

Zdroj: Twitter Úřad vlády ČR

Premiér uvedl, že podle něj se Česko po první vlně stalo obětí vlastního úspěchu.

Dodal, že jednou z chyb mohlo být velmi rychlé otevření hranic.

Andrej Babiš řekl, že osobně sleduje vývoj situace, zejména sleduje počet hospitalizovaných.

Zdroj: Vlada.cz

Setkání středočeských starostů se konalo v Clarion Congress Hotel. Podle údajů, které poskytl krajský úřad, na tuto schůzku dorazilo zhruba 350 lidí. Obvykle bylo zváno zhruba 1 140 lidí.

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová byla ráda, že i přes všechna rizika na tuto akci přijelo mnoho starostů.

Zdroj: Radek Plavecký, Právo

Dodala, že všichni přítomní měli nasazené roušky.

Hygienická pravidla byla dodržena, díky tomu bylo riziko nákazy minimalizováno.

Zdroj: Twitter Úřad vlády ČR

Přítomni byli i někteří členové vlády, například ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ministr životního prostředí Richard Brabec.

Share