Andrej Babiš pozval Slováky, aby cestovali po Česku: „Potřebujeme ty vaše eura. Přijeďte k nám a zkuste u nás utrácet peníze“, řekl premiér, za což ho okamžitě kritizoval Miroslav Kalousek

Předseda České vlády Andrej Babiš natočil video, na kterém se rozhodl oslovit Slováky. To vyvolalo debatu na Internetu. Vyzval Slováky, aby cestovali po České republice, vysvětlil všechny výhody, proč jet právě k nám. Odpůrci premiéra ho okamžitě začali kritizovat a zesměšňovat.

Český premiér Andrej Babiš prohlásil, že by byl velmi rád, kdyby Slováci přijeli navštívit Českou republiku.

Zdroj: Facebook

Řekl, že Česko je krásná země, navíc jsou nyní velmi dobré podmínky pro turisty ze sousední země, protože nejsou turisté z jiných zemí.

Předseda vlády lákal Slováky tím, že je teď poloprázdný Karlův most, málo návštěvníků na Karlštejně atd.

Zdroj: Reuters

Důležité je, že premiér se rozhodl připomenout, že nyní pivo v hlavním městě stojí dvakrát levnější než obvykle.

Celou dobu Andrej Babiš držel v ruce sklenku s bílým vínem a řekl, že potřebujeme slovenské Euro. Dodal, že pro Slováky bude nyní dobrý směnný kurz, protože Česká koruna nyní není příliš silná.

Zdroj: ČTK / CTK / Šálek Václav

„Přijeďte k nám a zkuste u nás utrácet peníze, protože potřebujeme ty vaše eura, potřebujeme tu DPH“ dodal Andrej Babiš.

Toto video se rozhodně nelíbilo odpůrcům premiéra. Předseda Poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek kritizoval předsedu vlády na svém Twitteru.

Řekl, že když k nám do Česka přijedou Slováci, tak je okradneme (asi tím myslel vládu).

Na premiérovu řeč upozorňovali především další kritici, protože míchal slovenštinu a češtinu.

„Slovensky zapomněl a česky se nenaučil“ řekl nějaký divák. Někteří říkali, že premiér svým projevem údajně „zprznil“ slovenštinu.

Zdroj: ČTK / CTK / Šálek Václav

S největší pravděpodobností toto video vzniklo během jednání premiérů Visegrádské 4. Stalo se to minulý týden na zámku Lednice.

Premiérovo video se na sociálních sítích stalo velmi populárním.

Share