Andrej Babiš vyzval občany, aby si užili čas strávený s rodinou: „Obejměte manželku, manžela, partnerku, partnera, rodiče,“ požádal premiér

Premiér Andrej Babiš se obrátil na obyvatele Česka na státní svátek. Udělal to přes svůj Facebook. Požádal všechny rodiny, aby byly spolu během této dovolené, aby strávily čas spolu. Také požádal všechny, aby byli soudržní v boji proti covidovi.

Předseda vlády Andrej Babiš požádal všechny, aby pro stát něco udělali, nyní je nejlepší dodržovat zavedená opatření.

Zdroj: Petr Horník, Právo

„Zůstaňte prosím doma, obejměte manželku, manžela, partnerku, partnera, rodiče,“ požádal Andrej Babiš. Dodal, že nyní by bylo dobré si užít příjemně čas s rodinou.

Zdroj: Agencja Gazeta, Reuters

Premiér také poděkoval všem, kteří 28. října nemají volno, ale naopak pracují. Většinou jde o zdravotníky, hasiče, policisty a vojáky.

Kromě toho ale poděkoval i ostatním zaměstnancům a firmám. Vyzval všechny obyvatele Česka, aby se semkli v boji proti koronaviru.

Zdroj: Facebook

Státníci 28. října přišli na Pražský Vítkov zvlášť. Vzhledem k tomu, že byl letos zrušen tradiční pietní akt, každý ze státníků položil věnec k památníku zvlášť.

Zdroj: Facebook

Na Pražský Vítkov přišli prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš, primátor Prahy Zdeněk Hřib a předseda Senátu Miloš Vystrčil.

28. října Česko slaví den vyhlášení samostatného Československa. Stalo se tak na konci první světové války, přesněji před 102 lety.

Zdroj: gettyimages

Obvykle se v tento den koná spousta akcí, ale letos je vše úplně jinak. Důvodem je pandemie koronaviru a opatření zavedená vládou k boji proti této nemoci.

Share