Předseda vlády Andrej Babiš chce, aby vítěz ve volbách bral všechno: premiér však uznal, že hnutí ANO chybí výrazné osobnosti

Předseda vlády Andrej Babiš se domnívá, že krajské volby nebyly klasické kvůli koronavirové epidemii, jelikož hlavním tématem debat byly útoky na vládu.

Premiér také chce, aby hejtman byl vítězem voleb a souhlasí s prezidentem Milošem Zeman, který uvedl, že koalice bez vítěze je spiknutím malých stran.

Zdroj: aktualne.cz

Babiš se stěžuje, že vláda musela v debatách čelit útokům kvůli situaci s covid-19. Výsledek ale považuje za pozitivní a děkuje voličům, že nenechali jeho hnutí ANO ve štychu.

Předseda vlády je rád, že ANO dostalo velký počet hlasů, i když jisté obavy měl. „O čem to bylo? Vláda a covid-19,“ prohlásil Babiš.

Zdroj: Gettyimages

I když ANO dokázalo zvítězit v 10 krajích, nemají zdaleka všude účast ve vládních koalicích a hejtmanský post.

V několika krajích to vypadá, že koalice bude bez hnutí ANO. Babiš ale chce, aby vítěz voleb bral vše. Premiér rovněž souhlasil s prezidentem Zemanem, že koalice bez vítězů jsou spiknutím poražených.

Zdroj: idnes.cz

Babiš však nesouhlasil s hlavou státu, že by levice volby prohrála. Je přesvědčen, že levicoví voliči přešli k Pirátské straně, kterou považuje za extrémní promigrantskou levici.

Premiér dodal, že Piráti ničí Evropu, český průmysl a podporují nelegální migraci.

Zdroj: radio.cz

I přes dobrý výsledek, Andrej Babiš uznal, že hnutí ANO nemá dostatek výrazných osobností. „Musíme generovat nějaké osobnosti, které hnutí dostatečně negeneruje,“ uvedl premiér.

ANO vyhrálo v deseti krajích tvoření koalic Babiš nechá na jednotlivých krajských organizaci a nebude do nich zasahovat.

Zdroj: Youtube

Hnutí získalo celkem více než 600 tisíc hlasů a 176 mandátů. Je to o 70 tisíc hlasů a 2 mandáty více ve srovnání s minulými volbami.

Babiš odmítl komentovat senátní volby, ve kterých devět kandidátů za ANO postoupilo do druhého kola.

Zdroj: reflex.cz

Share