Andrej Babiš chce rozdat důchodcům miliony respirátorů, jestli se situace zhorší: Prezident Miloš Zeman prohlásil, že nemá nic proti tomu, kdyby se důchodcům respirátory rozdaly

Vláda chce předat více než 3 miliony roušek na volební místnosti během krajských a senátních voleb. Respirátory by měli dostat důchodci, pokud se epidemiologická situace bude zhoršovat.

Premiér Andrej Babiš řekl, že Česko má dostatečné množství roušek a respirátorů.

Zdroj: aktualne.cz

Doručit ochranné pomůcky by měla Česká pošta, která by to dle ministra vnitra Jana Hamáčka zvládla během několika dnů.

Rozhodovat o tom bude vláda a respirátory dostanou ohrožené skupiny.

Zdroj: ihned.cz

Předseda vlády Babiš ale uvedl, že to není zatím na čase a podobný návrh na stole nemá.

Premiér rovněž řekl, že ministerstvo školství nyní zjišťuje situaci v Praze, jestli nepotřebuje dodávku roušek. Vláda nechce, aby se zavíraly školy.

Zdroj: radio.cz

Babiš údajně nechce nikomu nic nařizovat, proto ministr Robert Plaga bude jednat s primátorem Zdeňkem Hřibem.

Důvodem je to, že se Praha dostala do oranžové zóny a stejné nabídky dostanou i ostatní regiony, pokud budou mít na semaforu oranžovou barvu.

Zdroj: ihned.cz

Dle Plagy odezva primátora byla dobrá. V Praze od 9. záři budou povinné roušky v obchodech a nákupních centrech. Od 14. září také ve školách kromě tříd.

Vláda uvádí, že Státní správa hmotných rezerv bude mít šestnáctimilionovou zásobu respirátorů FFP2 a dalších pět milionů budou mít jednotlivá ministerstva.

Zdroj: echo24.cz

Setkání vlády proběhlo ve formátu videokonference. Andrej Babiš aktuálně nosí respirátor FFP2 a díky tomu nemusel nastoupit do karantény po setkání s Jarmilou Rážovou, u které byl covid-19 potvrzen.

„Už patřím do ohrožené skupiny, takže na sebe dávám pozor,“ dodal premiér s tím, že do konce týdne bude vypracován nový přístup hygieny, kdo musí nastoupit do karantény.

Zdroj: e15.cz

Prezident Miloš Zeman prohlásil, že nemá nic proti tomu, kdyby se důchodcům respirátory rozdaly.

Zdroj: idnes.cz

Share