Andrej Babiš zkritizoval migrační balíček a snížení emisí, které nabízí Evropská komise: premiér chce, aby se EU vice věnovala ochraně hranic

Evropská komise včera představila nový migrační balíček. Ten však nepodporuje premiér Andrej Babiš. Chce, aby se EU více zabývala pašeráky lidí.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Předseda vlády také dodal, že v České republice není reálné splnit plány ohledně snížení emisí CO2. EK je chce snížit o 55 % ve srovnání s rokem 1990 v dalších deseti letech.

O této situaci bude Babiš společně se svými kolegy z Polska a Maďarska jednat s šéfkou EK Ursulou von der Leyenovou.

Zdroj: reflex.cz

„Na první pohled to vypadá, že Evropská komise stále nepochopila, že řešením nelegální migrace je zastavení ilegálních migrantů při jejich příchodu na evropskou půdu,“ uvádí český premiér ohledně migračních změn.

Babiš naopak chce, aby se unie vice věnovala ochraně hranic.

Tvrdí, že země na jihu již dostaly za minulá léta miliardy eur, aby zamezili migraci.

Zdroj: irozhlas.cz

Předseda vlády také nepodporuje myšlenku, že by státy, které nebudou přijímat migranty, musely platit repatriaci odmítnutých žadatelů o azyl z vlastního rozpočtu.

Andrej Babiš dodal, že to nedává smyl, když země odmítá přijímat migranty, tak je ani nemůže vracet.

Zdroj: Youtube

Premiér rovněž před návštěvou Bruselu prohlásil, že v ČR není reálné snížit emise v dalších deseti letech, jak si to představuje Evropská komise.

Původně EK chtěla je snížit o 40 % proti roku 1990, ale nyní toto číslo činí už 55 %.

Zdroj: ihned.cz

„Tenhle návrh je absolutně nereálný pro Českou republiku,“ říká Babiš a dodává, že za to částečně může také zmenšení ploch lesů. Příčinou je kůrovcová kalamita.

Nakonec premiér řekl, že nebylo správné stanovit emisní cíle bez studie, která měla vyhodnotit ekonomické dopady na taková opatření. Ta bude hotová až příští měsíc.

Zdroj: ihned.cz

Share