Babiš zkritizoval Faltýnka za let do Španělska: ten se hájí, že to byla soukromá cesta

Bývalý místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek byl 24. října zachycen na pražském Letišti Václava Havla. Politik čekal na let do španělské Malagy. Let již zkritizoval premiér Andrej Babiš.

Zdroj: ihned.cz

Spatřil Faltýnka spisovatel a satirik Jakub Horák, který ironicky na sociálních sítích napsal, že „předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek odlétá po náročném týdnu na Malagu.“

Horák vytkl politikovi, že vláda lidem říká, aby zůstávali doma, ale sami rádi cestují.

„Byl jsem tam soukromě,“ řekl Jaroslav Faltýnek s tím, že nyní za tento čin musí být popraven, protože je asi zločinec. Nerozumí, proč je za svou cestu kritizován.

Zdroj: echo24.cz

„Samozřejmě neznám detaily té cesty, ale není to dobrý příklad,“ prohlásil na to předseda vlády Andrej Babiš a dodal, že to není dobrý signál po schůzce s Romanem Prymulou.

Bývalého místopředsedu hnutí ANO také vyfotil jiný cestující Jiří Devat.

Následně se ale ukázalo, že se jednalo o cestu, který byla naplánována už dávno a Faltýnka hájil poslanec Roman Kubíček.

Faltýnkův let se uskutečnil v době, kdy vláda vyzývá lidí, aby omezili svůj pohyb venku a kontakty s jinými lidmi. Požádal o to lidi i premiér Babiš.

Zdroj: Youtube

Před několika lety právě Jaroslav Faltýnek kritizoval poslance Martina Komárka, který místo hlasováni o rozpočtu ve Sněmovně odletěl také soukromě do Španělska.

Politik žádal ostatní kolegy, aby se to neopakovalo, když budou probíhat důležitá jednání ve Sněmovně.

Zdroj: cnn.iprima.cz

Share