Během procházky se svým psem manželský pár našel rezavou plechovku: když uviděli, co je uloženo v bance, nemohli uvěřit vlastním očím

Po přečtení tohoto příběhu můžete začít venčit psa častěji. Pár z Kalifornie se vydal na procházku, když narazili na nečekaný poklad, který měl velký historický význam. Je těžké tomu uvěřit, ale opravdu se to stalo.

Zdroj:youtube.com

Šli cestou, kterou dobře znali.

V únoru 2013 se pár ze severní Kalifornie vydal na procházku se svým psem. Byl to krásný den a znovu vyrazili již známou trasou.

Tentokrát si pár však všiml hliníkovou krabičku na kávu, která se částečně nacházela v zemi a bylo vidět jen její horní část poblíž stromu.

Zdroj:youtube.com

Sklonili se, aby se podívali na plechovku.

„Viděl jsem, že na cestě, kterou jsme chodili téměř každý den mnoho let, trčelo ze země něco starého,“ vysvětlil muž, který požádal, aby zůstal v anonymitě.

„Podívala jsem se dolů a uviděla jen část plechovky. Sklonila jsem se, abych seškrábala mech, všimla jsem si, že plechovka byla zavřená na obou stranách,“dodala jeho žena.

Zdroj:youtube.com

Když viděli, co je uloženo v bance, nemohli uvěřit vlastním očím!

Plechovka byla neobvykle těžká, ale snažili se ji dostat domů. Cestou se víko otevřelo a muž uviděl uvnitř kontejneru zlatý lesk.

Zdroj:youtube.com

Pár byl šokován.

„Našel jsem sklenici zlatých mincí a myslel jsem si, že mi moje žena neuvěří. Ale když jsem jí ukázal obsah byla v šoku.“

Zdroj:youtube.com

Vrátili se ke stromu a na stejném místě se jim podařilo najít další čtyři banky, které také obsahovaly zlaté mince pocházející z druhé poloviny 19. století. S pomocí detektoru kovů se jim pak podařilo najít celkem osm plechovek.

„Nikdy jsem si nemyslel, že něco takového najdeme. Ale vždy se mi zdálo, že na to celý život čekám!“ vzpomíná muž.

Zdroj:youtube.com

Věděli, že našli něco hodnotného, ale chtěli znát skutečnou hodnotu pokladu. Odborníci z Kagin’s Inc. z kalifornského města Tiburon studovali poklad vzácných mincí.

„Téměř všechna 1427 mincí pochází z 1847-1894 let a jsou ve výborném stavu,“ řekl Dr. Don Kagin, předseda hodnotící společnosti.

Zdroj:youtube.com

Původní cena pokladu byla 27 000 $, ale k posouzení jeho skutečné hodnoty byla nutná další studie a výzkum.

„Od roku 1981 k nám lidé pravidelně přicházejí s jednou nebo dvěma mincemi, které náhodně najdou, ale toto bylo poprvé, co někdo přišel s celou taškou takových mincí… Taková šance padne jednou za milion, a to je obtížnější než vyhrát loterii,“řekl Kagin.

Jackpot!

Jeden z milionu? Znásobte to o 10 milionů! Právě v tomto množství byly mince hodnoceny během opakovaného výzkumu zkušenými odborníky.

Zdroj:youtube.com

Jak se pár později dozvěděl, některé mince byly tak vzácné, že byly oceněny na 1 milion dolarů za kus!

Nikdo neví, jak se mince dostaly pod strom, ale s největší pravděpodobností jejich majitelé zakopali tento poklad před více než 150 lety. Možná měli pocit, že jim to pomůže lépe si uchovat své investice do budoucna. Je zřejmé, že všechny mince nebyly tam uložená okamžitě, ale s největší pravděpodobností postupně po dlouhou dobu.

Share