Biolog Flegr předpokládá úplný zákaz vycházení: chce, aby vláda citelně omezila soukromí lidí a sledovala jejich polohu

Parazitolog Jaroslav Flegr je přesvědčen, že je potřeba omezit ochranu soukromí lidí a sledovat jejich poloho pomoci telefonů a transakcí platebních karet. Existuje možnost i úplného zákazu vycházení.

O tom všem odborník napsal na sociálních sítích. Flegr říká, že vláda již tak omezila občanská práva. Jako příklad uvádí omezení shromažďování či omezení otevírací doby hospod, čím zasáhla do svobody podnikání.

Už za několik dnů se prý můžeme dočkat i úplného zákazu vycházení.

„Myslím, že za situací, jako je ta dnešní, je nutné navíc na přechodnou dobu omezit i ochranu soukromí,“ napsal Flegr a upřesnil, že se jedná o sledování polohy lidí díky mobilním telefonům platebním kartám.

Zdroj: sip.denik.cz

Podle parazitologa to umožní efektivně trasovat kontakty nakažených a hledat nové pacienty.

Jaroslav Flegr si také myslí, že tato omezení musí přesně stanovit zákon a určit vymezenou dobu, kdy budou platit. Důležité je také zamezit zneužití dat a za toto porušení trestat nepodmíněnými tresty.

Zdroj: zivotvcesku.cz

„Situaci nechala vláda kvůli předvolebnímu politikaření zajít příliš daleko,“ prohlásil Flegr a připustil, že další vlna nákazy přijde na konci listopadu.

Odborník také zveřejnil tzv. „nové protikovidové dvanáctero“, ve kterém žádá o instalaci aplikace eRouška, dodržování rozestupů, nákupům online atd.

Zdroj: idnes.cz

Share