Cestující nechal na letiště 4 kufry, ve kterých bylo ukryto 1500 malých životů: jak se lidem podařilo zachránit zvířat

Čtyři kufry, které někdo nechal na letiště na Filipínách, byly otevřeny právě včas – lidem se podařilo zachránit stovky malých životů…

Zdroj: be-smart.space

Celníci našli na mezinárodním letišti Ninoy Aquino v Manile 1529 živých želv! Někteří z nich měli kolem tlap omotanou lepicí páskou… Každá z želv byla zachráněna.

Zdroj: be-smart.space

Celní úředníci tvrdí, že všechna zvířata přežila a nyní procházejí rehabilitací. Obrázky, které vidíte, ukazují drsnou realitu nelegálního obchodu s divočinou.

Kufry obsahovaly hvězdné a červenonohé želvy, stejně jako želvy ostruhaté. Zavazadla dorazila letem z Hongkongu a zvířata měli být prodáni jako exotičtí mazlíčci.

Úředníci se domnívají, že cestující nechal kufry z neznámého důvodu.

Zdroj: be-smart.space

V současné době celní úředníci zpřísnili opatření k boji proti přeshraničnímu pašování zvířat. Pokud by byl pasažér přepravující želvy chycen, hrozily by mu dva roky vězení a pokuta několik tisíc dolarů.

Záchranáři pečlivě prozkoumali zavazadla a vysvobodili i tu nejmenší želvu, kterou zastrčili do tenisky.

Z malých tlapek byla opatrně odstraněna lepicí páska. Někteří dokonce vystrčili hlavy z pancířů, aby se rozhlédli.

Želvy v současné době procházejí rehabilitací v Úřadu pro ochranu divokých . Záchranáři se snaží přijít na to, jak pomoct zvířatům, která byla odebrána z jejich přirozeného prostředí.

Doufáme, že bude nalezeno řešení a zvířata budou vráceni domů nebo usazeni ve speciální rezervaci, kde mohou pohodlně žít.

Bylo by super, kdyby orgány činné v trestním řízení našly cestujícího, který nechal kufry s želvami, a ten by odpovídal za to, co udělal.

Share