Chlap se probudil po dlouhých 12 letech kómatu: Jeho příběh o druhém světě je prostě ohromující

Na 12 dlouhých let byl Martin Pistorius uvězněn ve svém vlastním těle. Všichni kolem něj si mysleli, že je v bezvědomí, nic neviděl ani neslyšel. Martin však konečně dokázal říct, co se skutečně stalo.

Zdroj: kwikeer.com

Když se pokusíte představit sami sebe na jeho místě, stane se vám nějak divně. Martin viděl, slyšel a rozuměl všemu, ale nemohl o tom vyslat ani jediný signál. Nemohl mluvit ani se hýbat.

Nyní, při pohledu na Martina, je těžké si vůbec představit, čím musel projít. Bylo mu 12 Jednoho dne se vrátil ze školy domů a stěžoval si na nemoc.

Martinové zdraví se zhoršovalo a zhoršovalo: ztratil schopnost mluvit, jeho svaly byly oslabené a nemohl se hýbat.

Zdroj: kwikeer.com

Lékaři se rozhodli, že se jedná o nové degenerativní onemocnění. Řekli rodičům, že Martin úplně ztratil kontakt s okolním světem a nechápal, co se kolem něj děje. Ale mýlili se.

Martin říká, že byl při vědomí 12 let, ale nikdo to nevěděl. Takto Martin dnes vypadá. Umí mluvit pomocí počítače, který ozvučuje to, co píše.

Zdroj: kwikeer.com

Říká, že viděl a slyšel mnoho věcí, ale nikdo si ho nevšiml, jako by byl duch. Jednoho dne uslyšel svou matku v beznadějném prohlášení, že by bylo lepší, kdyby zemřel.

„Netušila jsem, že všechno slyší. Je mi líto, že jsem to řekla!“ říká Martinova máma.
Martin říká, že to bolelo, když to slyšel, ale pochopil, proč to řekla jeho matka. Věděl, že se považuje za špatnou matku, že to nezvládne.

Zdroj: kwikeer.com

Bylo to pro něj velmi obtížné, protože nemohl říci, že byla dobrá matka a dělala všechno dobře. Martin žil doma se svými rodiči, ale občas byl převezen do léčebných center, kde byl někdy dokonce poněkud vysmívaný.

Ale podle Martina bylo více dobrých lékařů než špatných. Jako ta, která v jeho očích viděla jiskru života. Uvědomila si, že je tady a rozuměl všemu.

Zdroj: kwikeer.com

Martin se postupně naučil komunikovat. Vynaložil titanské úsilí a pak byl schopen ovládat své tělo. Vystudoval vysokou školu, získal řidičský průkaz a nyní řídí speciálně upravené auto.

V roce 2008 potkal kamarádku své sestry Joannu. Vdali se v roce 2009.

Zdroj: kwikeer.com

Martin povzbuzuje každého, aby k sobě jednali s laskavostí, úctou, sympatií. Síla rozumu, důležitost lásky a víry by nikdy neměla být podceňována. Nemůžete přestat snít.

Jeho slova si zaslouží pozornost a jeho životní příběh inspiruje, aby se nevzdali, bez ohledu na to jak je to těžké.

Share