Církev reagovala na prohlášení Hany Lipovské, že ona je pro vystoupení České republiky z Evropské unie: Na slova Lipovské reagoval i kardinál Dominik Duka

Členka Rady České televize Hana Lipovská se nechala slyšet, že chce, aby Česká republika vystoupila z Evropské unie, která byla postavená na idejích marxismu.

Nyní na její prohlášení reagovala Česká biskupská konference, jelikož právě ona Lipovskou do rady nominovala a oznámila, že se s její výroky neztotožňuje.

Zdroj: idnes.cz

Lipovská před časem uvedla, že existuje několik příčin, proč by Česko mělo EU opustit. Jednou z nich je to, že se Evropská unie od dob, kdy ČR do ní vstupovala hodně změnila.

Jako další důvod uvádí nedostatečnou suverenitu členských zemí z ekonomického hlediska.

Zdroj: idnes.cz

Římskokatolická církev prohlásila, že názory Hany Lipovské jsou soukromé a oni se s nimi neztotožňují.

„ČBK považuje evropskou spolupráci za velmi důležitou,“ řekl předseda biskupské konference Jan Graubner s tím, že EU není zdaleka ideální, ale o její reformě je potřeba vést solidní debatu.

Zdroj: christnet.eu

Církev údajně k tomu má také co říct. Graubner dodal, že Česká biskupská konference nominovala ekonomku do Rady České televize a jiná vyjádření Hany Lipovské jsou soukromá.

Zdroj: rozhlas.cz

Na slova Lipovské reagoval i kardinál Dominik Duka. Ten prohlásil, že Evropská unie bude silná jen tehdy, když se bude dodržovat idejí otců zakladatelů.

Dle Duky je potřeba vést relevantní diskuzi a pouze v tomto případě je možná reforma EU.

Zdroj: krajskelisty.cz

Kardinál obhajoval Hanu Lipovskou i v době nominace, kdy se rozhořel skandál okolo její kandidatury. Ekonomka totiž prohlásila, že nerozumí existenci veřejnoprávních médií.

Zdroj: info.cz

Dominik Duka řekl, že Lipovská je velmi nadaná ekonomka, která pro Radu České televize může být velmi prospěšná. Pochválil ji také za velký dar vysvětlování a schopnosti řešit ekonomické problémy.

Zdroj: idnes.cz

Share