Čtvrt tisíce škol v Česku funguje s omezením nebo jsou uzavřené: Žáci od druhého stupně budou muset zakrývat nos a ústa i ve třídách během výuky v Jihočeském kraji

Počty nemocných stále rostou a do karantény musí také učitelé a žáci. Uvažuje se o tom, že školy znovu budou plošně uzavřené. Zatím částečně nebo úplně jsou uzavřeny přibližně 250 škol.

Zdroj: idnes.cz

Ihned od začátku školního roku se školy začaly uzavírta kvůli šíření nákazy. Každý den přibývají třídy, které musí do karantény. Hygienici nezvládají trasovat všechny kontakty.

Koronavirus již ovlivnil chod 247 škol. Některé jsou uzavřené, některé jsou otevřeny pouze částečně. V karanténě je více než tisíc učitelů a téměř pět a půl tisíců žáků.

Zdroj: denik.cz

Šéfka Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová si myslí, že v Praze by bylo lepší školy uzavřít, protože výuka v této podobě nemá cenu.

Zdroj: zena-in.cz

Hygienici zatím však odmítají plošné uzavření škol. Epidemiolog Roman Prymula také nechce, aby došlo k tomuto opatření. Chce, aby pedagogové nosili respirátory.

Nová opatření se již ale dotkla žáků v Jihočeském kraji, kde situace je velmi složitá. Žáci od druhého stupně budou muset zakrývat nos a ústa i ve třídách během výuky. Změny se týkají i testování bezpříznakových pacientů.

Zdroj: plzen.cz

Po kontaktu s nemocným pacientem osoba půjde do karantény, a pokud nemá příznaky onemocnění, test bude proveden až desátý den.

Zdroj: vitalia.cz

Nošení roušek ve školách může být pozitivní v souvislosti s novými pravidly pro karanténu, které zavádí ministerstvo zdravotnictví. Takže počty lidí v izolaci by se měly snížit.

Zdroj: echo24.cz

Share