Dagmar Havlová chtěla postavit hotelový komplex a muzeum u domu Václava Havla na Hrádečku: Místní úřady jsou ale proti

Dagmar Havlová chtěla postavit hotelový komplex a muzeum u domu Václava Havla na Hrádečku. Zdá se ale, že její plán nebude realizován, protože místní úřady byly proti. Argumentovali tím, že pozemky jsou v chráněné přirodní oblasti. Vedení obce nechce, aby tam byly postaveny budovy, chce, aby byla zachována chata Václava Havla.

Obec Hradeček leží nedaleko Trutnova, který je na severovýchodě země. Právě tam se nachází Dům bývalého českého prezidenta Václava Havla, který po jeho smrti zdědila jeho manželka Dagmar Havlová.

Autor: David Kundrát / Blesk.cz

Herečka chtěla u domu vybudovat turistický komplex spolu s muzeem Václava Havla, parkovištěm a lavičkou. Místní úřady jsou ale proti.

Zdroj: ČTK

Ty pozemky, kde Dagmar Havlová údajně plánovala stavět, jsou součastí evropsky chraněného přirodního území Natura 2000. To znamená, že tam jsou zakázány stavební práce.

Autor: Ludvík Hradilek

Bylo zjíštěno, že tato stavba by mohla výrazně poškodit bukové porosty a další rostliny, které jsou součastí skalní přírody v lesích.

Tento hotelový komplex se měl skládat z hlavní budovy, deseti bungalovů, lavičky Václava Havla a parkoviště.

Zdroj: profimedia.cz

„V této lokalitě je stavba takového rozsahu vyloučena“ řekl Marek Hlíza, šéf oddělení územního plánování v Trutnově pro deník Mladá fronta DNES.

Zdroj: ČTK

Dagmar Havlová zatím situaci nijak nekomentovala. Některé známé herečky uvedly, že jde o její osobní údaje, takže také nic neřekli.

Zdroj: Právo / Petr Horník

Místním obyvatelům a místním úřadům vůbec nevadí, když bude vybudováno muzeum nebo lavička Václava Havla. Ale nic víc.

Zdroj: ČTK

Například starostka obce Mladé Buky Lucie Potůčková uvedla, že je ochotna podpořit myšlenku výstavby muzea nebo lavičky Václava Havla a jakési parkoviště vedle, ale ne hotelový komplex.

Ostatní lidé žijící v této vesnici nebo okolí mají stejný názor.

Share