Pirátská strana má cíl: „Chceme vlastní senátorský klub. Naši posádku bychom velice rádi posílili“: do Senátu bude kandidovat 13 zástupců Pirátů

Piráti chtějí mít v Senátu vlastní klub, na podzim jich bude kandidovat až 13 lidí. Ivan Bartoš informoval o tom v pondělí a také představil každého kandidáta. V Senátu je nyní od pirátů Lukáš Wagenknecht a další tři senátoři, kteří byli zvoleni s podporou strany Pirátů.

Předseda strany Pirátů Ivan Bartoš uvedl, že by rádi zvýšili počet senátorů ze své strany na úroveň, aby mohl vzniknout senátní klub.

Zdroj: Profimedia.cz

K tomu je potřeba mít v Senátu pět senátorů ze strany. Kromě toho bude jejich strana podporovat i další kandidáty z jiných stran.

Většinou to budou lidé za uskupení STAN a Senátor 21. Například jeden z nich je Václav Láska, šéf senátorského klubu Senátor 21.

V Praze 1 bude za piráty kandidovat Robert Veverka. Tento kandidát slibuje, že jeho činnost bude zaměřena na podporu starší generace a sociálně znevýhodněné skupiny.

Zdroj: Instagram

Chce také zvýšit kvalitu vzdělávání, zvýšit efektivitu nakládání s odpady, starat se o ochranu vody a životního prosttředí a legalizovat konopí.

Jeho soupeři budou Miroslava Němcová a Václav Hampl.

Miroslava Němcová je členkou ODS, ve volbách do Senátu ji podpoří ODS, TOP 09 a STAN.

Zdroj: Fecebook

Václav Hampl je bývalý rektor Univerzity Karlovy a současný senátor. Podpoří ho také několik stran, a to KDU-ČSL, Senátor 21, strana Zelených a sdružení Praha Sobě.

V Ostravě bude kandidovat do Senátu za stranu pirátů Poruba Martin Tomášek. Je místostarosta městského obvodu a pracuje na univerzitě v Ostravě.

V Chebu bude pirátskou kandidátkou Markéta Monsportová, pracuje v cestovní kanceláře a také je krajskou karlovarskou zastupitelkou.

Zdroj: piratskelisty.cz

V Přerově bude pirátským kandidátem Pavel Ondrůj, manažer v oblasti kultury. Městský zastupitel Pavel Vacek bude kandidovat v Hradci Králové.

Také městský zastupitel Daniel Kůs bude kandidovat v Plzni. Další městský zastupitel Petr Jeník bude kandidátem Pirátů v České Lípě.

O místo senátorky v Příbrami bude bojovat pedagožka Simona Luftová. Brněnské piráty bude zastupovat programátor Jiří Kadeřávek.

Zdroj: pirati.cz

Kandidátem Pirátů v Kolíně bude Cyril Koka a v Karviné bude Radim Kravčík. Adéla Šípová bude kandidovat v Kladně.

Michal Horák bude bojovat o post senátora ve Strakonicích.

Share