Dobrovolníci zachránili kobylu: Přestože jí nedávali šanci, kobyla přežila a ukázala se v plné kráse

Vždy je příjemné podívat se na transformaci zvířat, která se ocitla v obtížných životních podmínkách. Transformaci z vyčerpané, dehydratované a špinavé kobyly na skutečnou krásku se může pochlubit také poník jménem Heidi. Byla nalezena na staveništi v Británii a darována dobrovolníkům z útulku pro koně. V útulku byl každý šokován její kondicí, ale díky její vůli žít se dokázala vyrovnat se vším a ukázat, jak roztomilá může být.

 

Zdroj: Facebook.com

 

Dobrovolníci zachránili poníka, který byl původně považován za mrtvého

 

Zdroj: Facebook.com

 

Když na staveništi v britské hrabství Durham našli lidi umírajícího poníka, okamžitě volali do útulku pro koně. Dobrovolník, který dorazil na místo, byl šokován stavem poníka, a dokonce si myslel, že zvíře již zemřelo.

 

Ukázalo se však, že poník stále dýchá, takže dobrovolník naléhavě požádal o pomoc.

 

Zdroj: Facebook.com

 

Zvíře bylo v tak vážném stavu, že se už nemohlo postavit na vlastní nohy, takže ho zvedlo pět lidí najednou. Veterinář a komunita pro dobré životní podmínky zvířat si mysleli, že kůň měl šanci se vzpamatovat, ale bylo by to velmi obtížné. Proto byla kobyla poslána do útulku pro koně Here4Horses, kde byla léčena profesionály.

Kobyla se jmenovala Heidi a zpočátku nebylo možné se na ni dívat bez slz

 

Zdroj: Facebook.com

 

Byla plná to vředů, špíny, dehydratovaná a vyhublá. Aby pomohli Heidimu se zotavit, dva koně darovali několik litrů krve, která ji byla poté dána.

Všechny přebytečné vlasy byly Heidi odříznuty a poté bylo jasné, že je v mnohem vyčerpanějším stavu, než se zdálo dříve.

 

Ale díky regeneračnímu programu začala přibývat na váze, a téměř okamžitě se její rány začaly hojit.

 

Zdroj: Facebook.com

 

Heidi se postupně mohla sama posadit a později se mohla postavit na vlastní nohy

 

Zdroj: Facebook.com

 

Zpočátku musela dobrovolnice dostat Heidi na nohy, ale později, se poník stal silnějším a začal vstávat sám. Dokonce poníka začali pouštět na procházku po dvoře.

 

Díky práci dobrovolníků a její vůli žít se Heidi stala šťastlivou a hlavně zdravou kobylou

 

Zdroj: Facebook.com

 

Nyní se šťastně přehání přes pole

 

Zdroj: Facebook.com

 

A s její krásou nemůžete říct, že byla kdysi na pokraji smrti!

 

Zdroj: Facebook.com

 

Dobrovolníci zaznamenali příběh Heidi na videu, kde ve čtyřech krátkých epizodách vidíte, jak se zapomenutá kobyla promění v nádhernou!

 

Share