Miloš Zeman navrhuje pokutovat za nenošení roušek: „Domnívám si, že Česká republika si už druhý lockdown nemůže dovolit“

Českému prezidentu Miloši Zemanovi se myšlenka lockdownu rozhodně nelíbí, mohlo by to výrazně poškodit ekonomiku celého státu. Podle něj je třeba pokutovat ty občany, kteří úmyslně nedodržují opatření. Podle prezidenta by lidé, kteří odmítají nosit roušky, mohli dostat pokutu od 2 do 3 tisíc korun.

„Domnívám si, že Česká republika si už druhý lockdown nemůže dovolit,“ řekl Miloš Zeman Blesku. Dodal, že následky takového jednání mohou být stejné jako u viru.

Zdroj: Michaela Danelová / Czech Radio

Miloš Zeman uvedl příklad sousedního Bavorska. Tam nyní policie pokutuje lidi, kteří nenosí roušky. Bavorsko chce, aby byly pokuty zvýšeny pro celé Německo.

Zdroj: Twitter / Jiří Ovčáček

Prezident řekl, že v Česku nyní není tak vysoká životní úroveň jako v sousedním Německu, takže pokuty nemohou být stejné.

Podle něj by v Česku byla normální pokuta ve výši 2 až 3 tisíce korun. Pokutovat lidi by mohla policie a městská policie.

Zdroj: Petr Hloušek, Právo

Prezident přiznal, že byl velmi překvapen, jak nyní v některých zemích řádí epidemie koronaviru. Málokdo předpokládal, že se tak stane na podzim.

Zdroj: YouTube

Nyní je situace v Česku velmi špatná, podobná je situace v Izraeli. Česko a Izrael přitom ještě před časem měly velmi malou epidemiologickou situaci.

Zdroj: Petr Hloušek, Právo

Počet nakažených v sobotu přesáhl 4,6 tisíce lidí a v pátek byl rekord 8 615 lidí. Hospitalizováno je přitom už přes 2,1 tisíce lidí. Počet zemřelých se také postupně zvyšuje.

Share