Piráti odstartovali volební kampaň a překvapili změnou strategie: Ekologie a návrat k hodnotám listopadu 1989

Strana Pirátů začíná svou kampaň krajských a senátních voleb. Startovala v klubu Endrofin v Praze a její heslem bude Šance změnit budoucnost.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Svou kampaň kandidáti budou stavět na ekologických tématech, chtějí stavět sociální byty, reformovat školství, pomáhat sociálně znevýhodněným občanům, chránit životní prostředí a mnoho dalšího.

Začali se zaměřovat na sociální témata jako je péče o seniory a ekologii. Rovněž prosazují zavádění moderních technologií, což je staré téma Pirátů.

Zdroj: barrandov.cz

Taktika se také změnila a Piráti už nebojují proti všem a nezaměřují se na kritiku Babiše. Chtějí nabízet vlastní myšlenky a zkušenosti už mají v Praze, kterou vede jejich primáto Zdeněk Hřib.

Ukázali, že některé věci dělají jiným způsobem.

Zdroj: barrandov.cz

Kandidáti v Olomoucku prohlásili, že se budou věnovat ekologii a ochraně životního prostředí. Řešit chtějí sucho a v celku řešit pozemkové úpravy.

Důvodem jsou také povodně v této oblasti v minulých dnech.

Zdroj: ceska-justice.cz

Na Zlínsku Piráti plánují zlepšovat zdravotnictví a v Jihomoravském kraji také zabývat životním prostředím, suchem a povodněmi.

Stejná témata jsou aktuální i podle kandidátů v Plzeňskem kraji.

Zdroj: idnes.cz

Na Liberecku Piráti chtějí zapojit lidí do participativního rozpočtu a prosadit digitální komunikaci s úřadem.

Taková kampaň by se určitě líbila Václavu Havlovi a Gretě Thunbergové. Pirátská strana zřejmě chce k volbám přitáhnou mladé lidí a také příznivce spolku Milion chvilek pro demokracii.

Zdroj: ihned.cz

Kandidáti do Senátu mají podobné vize. Chtějí pomáhat seniorům a zabývat se jejich problémy, prosazovat hodnoty jako je svoboda a demokracie.

Celkem Piráti mění taktiku a už se méně podobají hnutí ANO. Odstoupily od kritiky a strkání do vězení bez soudu.

Zdroj: kafkadesk.cz

Jde jim o rozvoj a alternativu.

Částečně se vracejí k hodnotám listopadu 1989, což jsou svoboda, lidská práva, demokracie a zapojení veřejnosti do politiky.

Zdroj: e15.cz

Share