„Nevím, kdo je větší chudák“: Eva Holubová nesouhlasila s výrokem Dany Morávkové

Odehrálo se „pocovidové“ divadelní představení v divadle Studio Dva. Účastníci představení byli nadšení a dokonce plakali z radostí. V tomto představení hrála také herečka Eva Holubová. Herečka se ale také rozhodla vyjádřit, že ona a všichni její kolegové budou hrát pro omezený počet diváků.

Herečka Eva Holubová prozradila, že po tom prvním představení byla velmi šťastná. Zpočátku nemohla ani vyslovit své pocity ani psát o nich.

.

Pak si ale uvědomila, proč měla takové silné emoce. Byla moc ráda, protože viděla diváky, právě oni byli pro ni velmi důležitým prvkem představení.

Herečka hrála ještě předtím, když byla karanténa kvůli koronaviru.

.

Proběhlo například představení Hvězda, to byla hra jedné herečky, kde se promítal život jedné seriálové herečky.

Právě tato divadelní hra se stala nejsledovanějším živým přenosem od roku 2013. Tehdy odstartoval kulturní kanál ČT art.

.

Samozřejmě se to všechno odehrálo bez diváků, jen před kamerou.

Co se týče posledního vystoupení, pak ona řekla, že věděla, že to bude trochu neobvyklé, protože bude omezený počet diváků.

.

Nedokázala si však představit, co by v tu chvíli na jevišti cítila. Na svém profilu na Instagramu zveřejnila fotky z tohoto představení a byla vidět poloprázdná sála.

.

Vzhledem k tomu, že nyní všechna divadla dodržují některá hygienická opatření nezbytná k odvrácení druhé vlny pandemie, bylo v sále divadla opravdu málo lidí.

Někteří herci při pohledu na to napsali, že to vypadá velmi smutně, velmi málo lidí, všichni sedí v rouškách atd.

.

„Tak vám nevím, kdo je větší chudák? Jestli účinkující, nebo divák. Má cenu vůbec rozsvěcet?“ napsala herečka Dana Morávková.

Byla evidentně zklamaná z dění, rozhodně se jí to nelíbilo. Herec nebo herečka chce, aby jejich práci ocenilo co nejvíce lidí a nyní je v divadlech velmi málo návštěvníků.

.

Při této příležitosti se Eva Holubová rozhodla odpovědět z filozofického hlediska a doporučila hledat ve všem alespoň nějaké pozitivum.

Přinesla dobrou analogii s tím, že je možné vidět sklenici poloplnou nebo poloprázdnou.

.

Eva Holubová uvedla, že před vystoupením si s herci řekli, že udělají vše pro to, aby potěšili alespoň ty diváky, kteří k nim přišli.

A dávalo to smysl. Diváci také velmi chtěli uvidět hru svých oblíbených herců. Podle herečky jim diváci během celého představení vysílali svou energii.

.

Poté si uvědomila, jak moc miluje divadlo, lidi a svou práci. Během hry se dokonce několikrát téměř rozplakala. Byla šťastná.

Po takovém emotivním výroku ji chválili její fanoušci, její příznivci i některé české celebrity.

.

Gratulovala jí například zpěvačka Monika Absolonová nebo herec Maroš Kramár, který je jejím kolegou v seriálu Slunečná.

Share