„Je možnost, že na konci října narazíme na limity zdravotní péče“: Jan Hamáček vyjádřil velké znepokojení nad epidemiologickou situací a uvedl, že Ústřední krizový štáb zvýší kapacitu lůžek

Ministr vnitra Jan Hamáček po zasedání Ústředního krizového štábu vyjádřil velké znepokojení nad epidemiologickou situací. Počet nově nakažených se stále rychle zvyšuje, ale hlavním problémem je rostoucí počet hospitalizovaných a zemřelých.

Z toho důvodu existuje možnost, že český zdravotnický systém bude na konci tohoto měsíce fungovat na hranici možného. Ústřední krizový štáb se bude snažit zvýšit kapacitu lůžek.

Zdroj: Milan Malíček, Právo

„Podle odhadů hrozí, že na konci října narazíme na limity zdravotní péče,“ řekl Jan Hamáček na tiskové konferenci.

Ústřední krizový štáb proto nyní hledá možnosti a místa pro zvýšení kapacity lůžek. Také ministr vnitra hovořil o možných scénářích vývoje pandemie v naší zemi.

Zdroj: Úřad vlády ČR

Situace se začala v posledních dnech zhoršovat. Počet hospitalizovaných se stále zvyšuje, ale zatím počet těžkých případů neroste tak rychle.

Zdroj: Facebook Jana Hamáčka

Existuje však obava, že by se tento scénář mohl brzy změnit. Ministr uvedl, že jedním z hlavních cílů je nyní zvýšit počet lůžek na 10 tisíc.

K dosažení tohoto cíle nyní armáda spolupracuje s hasiči. Nyní hledají zařízení, kde by bylo možné umístit hospitalizované pacienty a také hledají další zdravotnický personál.

Zdroj: ČTK

Vítězství nad koronavirem je možné pouze tehdy, když proti němu budou společně bojovat všichni občané. K tomu je nutné dodržovat opatření stanovená státem.

Zdroj: František Vlček, MAFRA

Šéf Ústředního krizového štábu bude s hejtmany diskutovat o kapacitě lůžek. Diskutovat se bude také o tématech ochranných prostředků, financování, hledání nových zdravotníků apod.

Například ministr zdravotnictví Roman Prymula už v pondělí hovořil o tom, že v nemocnicích budou moci pomáhat studenti lékařských fakult čtvrtých a pátých ročníků.

Zdroj: YouTube / Politika v Česku / TV Barrandov

Také podle něj budou moci pomoci studenti absolventských ročníků farmaceuti nebo zubaři. To pomůže zdravotnímu systému, protože část lékařů a sester se také nakazila koronavirem.

Share