Hologram Milady Horákové byl promítán při tiskovce KSČM: ve straně říkají, že to zorganizoval šéf poslaneckého klubu TOP 09 Kalousek

Jednalo se o obyčejnou tiskovou konferenci ve Sněmovně.

Když slovo měl zástupce KSČM Pavel Kováčik, na pultu se objevil hologram Milady Horákové, kterou odsoudil ke trestu smrti komunistický režim v roce 1950.

Zdroj: irozhlas.cz

Komunisté prohlásili, e se jedná o trapnou provokaci poslance Miroslava Kalouska, aby znehodnotil tiskovou konferenci.

Mluvčí KSČM Helena Grofová dodala, že lidé, kteří to provedli nevědí, že všichni strany ve Sněmovně mají stejná práva.

Zdroj: novinky.cz

Zaměstnanci ji dokonce řekli, že se jednalo o hosty šéfa poslaneckého klubu TOP 09. Trojice byla poté z Parlamentu vyvedená.

Miroslav Kalousek pro média řekl, že ten nápad měli studenti, kteří promítání provedli. Poslanec dodal, že v červnu bude 70 let, kdy Milada Horáková byla popravená.

Zdroj: echo24.cz

Pavel Kováčik si myslí, že se jedná o porušování demokratických principů a cela situace je přípravou ke krajským volbám.

Na sociálních sítích se později ozval Tomáš Dvořák, který prý promítání organizoval. Prohlásil, že Miroslav Kalousek nebyl do toho zapojen a jedná se o připomenutí 70 let od popravy.

Zdroj: idnes.cz

Dvořák dodal, že někteří komunisté dodnes nestydí s touto vraždou souhlasit.

Zdroj: g.cz

Milada Horáková byla popravená v roce 1950 po vykonstruovaném procesu komunistického režimu. Stala se symbolem odporu proti totalitní vládě komunistů.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Share