Ivana Gottová zjistila, že výsledek jejího covid testu je pozitivní a fanouškům poslala vzkaz: „Můj manžel byl vždy poslem dobrých zpráv, nechť je proto i uvedení filmu Karel na plátna v této době plné nejistot nadějí, že bude zase lépe“

Ivana Gottová se nakazila koronavirem. O tom se vdova po Karlu Gottovi dozvěděla ráno 23. září. Tato nečekaná zpráva zkomplikovala premiéru dokumentárního filmu Karel.

Mluvčí Gottovy rodiny Aneta Stolzová pro Blesk uvedla, že se Ivana Gottová ráno 23. září dozvěděla výsledek testu na koronavirus, dopadl pozitivně.

Zdroj: Profimedia.cz

Podle ní to ovlivní i mediální aktivity vdovy po Karlu Gottovi související s filmem Olgy Malířové Špátové.

„Proto se bohužel nemůže zúčastnit novinářské projekce a tiskové konference, která je plánována na 30. 9. Protože chce být Ivana Gottová ohleduplná k ostatním,“ řekla Aneta Stolzová pro Blesk.

Zdroj: Profimedia.cz

Premiéra filmu Karel proto bude o dva týdny odložena. To znamená, že se původně plánovalo uvedení filmu do kin 1. října, ale se bude konat 14. října.

Zdroj: Profimedia.cz

Ivana Gottová před časem uvedla, že vzpomínkové koncerty budou kvůli koronaviru odloženy na delší dobu. Fanoušci se tak dohadovali, zda bude film také odložen.

Na sociálních sítích Karla Gotta Ivana Gottová napsala příspěvek a celou situaci vysvětlila. Svého manžela označila za posla dobrých zpráv.

Zdroj: Karel Kopáč, archiv

Soudě podle fotografie, kterou k příspěvku přidala, lze říci, že diváci budou moci tento film vidět v kinech již 15. října.

„Chceme, možná trochu neskromně, nabídnout divákům kousek jeho světla a radosti ze života i v dnešní nelehké době,“ řekla režisérka Olga Malířová Špátová.

Zdroj: Profimedia.cz

Zástupce distributora filmu společnosti Bontofilm Ondřej Kulhánek říká, že podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka jsou podobné akce bezpečné, pokud lidé nosí roušky a dodržují základní hygienická pravidla.

Dodal také, že podle hlavní hygieničky země Jarmily Rážové nejsou akce jako představení filmu nebo sledování filmu v kinech ohniskem nákazy.

Zdroj: YouTube / SUPRAPHON

„Na diváky s rouškou tedy v kinech nečeká žádné nebezpečí a jeden z nejočekávanějších filmů roku si mohou v klidu užít,“ řekl Ondřej Kulhánek.

Share