Čím vyčistit pračku tak, aby zářila zvenku a zevnitř

Stále si pamatuji ty časy, kdy v mém domě nebyla automatická pračka. Poloautomatická pračka, ruční mytí – to všechno nebylo tak pohodlné a rychlé, jak je nyní.

Zakoupením automatické pračky se mi, stejně jako mnozí, opravdu líbilo. A pár let si prostě užilo její bezvadnou práci!

Ale postupem času jsem začal cítit špatný zápach z bubnu pračky. A mnohem horší bylo ohřev vody, což ovlivnilo nárůst mycího cyklu, a tím i spotřebu energie.

Zdroj: radybydleni.cz

To vše mě samozřejmě rozrušilo, ale po prostudování problému jsem si uvědomil, že je čas vyčistit!

Jak vyčistit pračku

Zdroj: takprosto.cc

Po důkladném prostudování pokynů a sledování mnoha videí o tom, jak pračku očistit, byla jsem přesvědčena, že téměř všechny prvky pračky je třeba vyčistit.

Redakce „Tak snadné!“ připravila pro vás 5 bezvadných triků a znečištění pračky už nebude pro vás problém. Rychlé, čisté a velmi pohodlné!

  1. Dveře pračky

Zdroj: takprosto.cc

Po praní zůstane nejen prádlo mokré, ale také dvířka pračky. Snažte se stroj vždy udržovat otevřený, aby se v něm kvůli zvýšené vlhkosti nezačala plíseň.

  1. Čištění manžety (těsnicí guma)

Zdroj: takprosto.cc

Nečistoty a plísně se hromadí v těsnicí gumě stroje, takže je třeba je velmi pečlivě vyčistit. To lze provést pomocí jakéhokoli čisticího prostředku nebo sody.

Pokud se ve vašem stroji nahromadilo příliš mnoho plísní, které také vyzařuje nepříjemný zápach, musíte použít silný prací prostředek.

Upozorňujeme však, že použití výrobků na bázi chlóru je příliš často nežádoucí, což může vést k deformaci gumy.

Zdroj: takprosto.cc

K čištění naneste na houbu trochu vybraného produktu. Jemně přitáhněte gumu k sobě a otřete kovovou část pouzdra. Manžetu očistěte stejným způsobem.

Dávejte pozor, abyste gumu příliš netahali, abyste ji nepoškodili!

  1. Čištění bubnu

Usazenina se skládá ze solí hořčíku a vápníku, což znamená, že je nutné ji ovlivňovat organickými nebo anorganickými kyselinami. A takové kyseliny jsou v každé domácnosti. Obyčejný ocet nebo kyselina citronová vám přijdou na pomoc.

Zdroj: takprosto.cc

Nejjednodušší způsob použití kyseliny citronové. Budete potřebovat 1 až 6 balení kyseliny citronové. Kolik nalít kyselinu citronovou závisí na objemu pračky a stupni znečištění.

Přidejte produkt do přihrádky na prací prášek a zapněte stroj na maximální teplotu a provozní dobu.

  1. Dávkovač pračky

Vytáhněte dávkovač a postupujte podle pokynů pro váš model pračky. Poté se pomocí čisticího prostředku zbavte starých usazenin a poté vyčistěte prostor.

Zdroj: takprosto.cc

K odstranění rezavých usazenin použijte směs octa a sodu. Navlhčete dávkovač tímto roztokem a nechte ji 30 minut nebo lépe několik hodin.

Zdroj: takprosto.cc

  1. Čištění vypouštěcího čerpadla

Naštěstí je čištění filtru pračky velmi snadné.

Chcete-li to provést, otevřete přístup k filtru. Obvykle se nachází na spodní straně pouzdra.

Před odšroubováním víka však položte ručník na podlahu a umístěte nádobu pro shromažďování vody pod odtokem.

Zdroj: takprosto.cc

Odšroubujte kryt a z otvoru odstraňte všechny nahromaděné nečistoty: mohou to být mince, vlasy, vlna, párátka a jiné drobnosti. Otřete díru, zavřete ji a vložte dekorativní panel na místo.

Zdroj: takprosto.cc

Postupujte podle těchto jednoduchých doporučení a vaše pračka bude nejen vypadat jako nová, ale bude také fungovat lépe a vaše prádlo bude po praní čisté, svěží a voňavé.

Doufám, že vám tyto tipy pomohly.

Share