Mnozí lidé o tom nevědí: Jaká jídla by se neměla jíst na lačný žaludek

O snídani existuje mnoho mylných představ. Ale je to nejdůležitější jídlo dne. Opravdu vždycky se chce sníst zralý banán, jogurt a vypít pomerančový džus! To však není nejlepší volba.

Zdroj: prostreno.cz

Snídaně je první jídlo dne, což znamená, že jíme na lačný žaludek. Některá jídla jsou velmi užitečná, ale ne všechny mohou být konzumovány na lačný žaludek. Čtěte dál a dozvíte se, která jídla nemůžete jíst na lačný žaludek a která můžete.

Nejprve si povíme o potravinách, které jsou nežádoucí k jídlu na lačný žaludek:

Jogurt a jiné fermentované mléčné výrobky

Jíte-li jogurt na lačný žaludek, vytvoří se v žaludku kyselina chlorovodíková, která ničí bakterie mléčného kvašení a poškozuje bakteriální systém. Jíst takové potraviny k snídani je pro tělo málo užitečné.

Hrušky

Surové vlákno nalezené v hruškách může dráždit tenkou sliznici žaludku.

Rajčata

Rajčata obsahují velké množství kyseliny tříslové, což může zvýšit kyselost v žaludku. Někdy to může dokonce vést k žaludečním vředům.

Okurky a jiná zelená zelenina

Syrová zelenina je bohatým zdrojem aminokyselin. Mohou však způsobit pálení žáhy, plynatost a bolesti břicha, zejména pokud jsou užívány na lačný žaludek.

Zdroj: kultura.sme.sk

Banány

Pokud jíte banány na lačný žaludek, vede to k prudkému zvýšení množství hořčíku v krvi, což je škodlivé pro srdce.

Studené sycené nápoje

Pokud pijete sycený nápoj ráno, můžete poškodit sliznice a narušit přívod krve do žaludku. Výsledkem je, že jídlo se bude trávit pomaleji.

Citrusy

Citrusové plody jsou bohaté na ovocné kyseliny. Pokud je sníte na lačný žaludek, může to způsobit pálení žáhy. Kromě toho se zvyšuje riziko gastritidy nebo dokonce vředů.

Sladkosti

Cukr zvyšuje hladinu inzulínu, což zase výrazně zvyšuje zatížení pankreatu, který se právě „probudil“. Tohle může vést k diabetu.

 

Nejlepší je začít den z tímhle:

Ovesné vločky

Zakrývá žaludek a zabraňuje kyselině chlorovodíkové poškozovat jeho stěny. A také ovesné vločky snižují hladinu cholesterolu v těle.

Zdroj: pazitka.cz

Pohanková kaše

Pohanka jemně stimuluje trávicí systém. Je to vynikající zdroj bílkovin, železa a vitamínů.

Kukuřičná kaše

Pomáhá odstraňovat toxiny a těžké kovy z těla, normalizuje střevní mikroflóru a dodává pocit sytosti po dlouhou dobu.

Pšeničné klíčky

2 lžíce pšeničných klíčků poskytují asi 15 % doporučené denní dávky vitaminu E a 10 % denní normy kyseliny listové. Kromě toho tento užitečný produkt pomáhá udržovat fungování trávicího systému.

Vejce

Vědci zjistili, že konzumace vajec k snídani může výrazně snížit denní příjem kalorií.

Vodní meloun

Meloun nasycuje tělo tekutinou. Kromě toho je to dobré pro oči a srdce, protože obsahuje hodně lykopenu.

Borůvky

Podle nedávného výzkumu pravidelná konzumace borůvek zlepšuje paměť, reguluje krevní tlak a metabolismus, zejména pokud ji sníte k snídani.

Celozrnný chléb bez droždí

Sacharidy a další užitečné živiny obsažené v chlebu jsou pro tělo nezbytné. Nejlepší je jíst ráno.

Ořechy

Ořechy konzumované k snídani zlepšují trávení a normalizují kyselost žaludku.

Med

Med pomáhá tělu probudit se ráno a poskytuje mu sílu a energii. Kromě toho zvyšuje mozkovou aktivitu a hladinu hormonu „dobrá nálada“ – serotonin.

Zdroj: ireceptar.cz

Nyní víte, která jídla nemůžete jíst na lačný žaludek a která můžete. Tato doporučení samozřejmě nejsou univerzální. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem a vzít v úvahu výjimečnost vašeho těla.

Share