„Nejde o rouškovné, ale o příspěvek na lepší a zdravější život. Senioři to nemají lehké“: Babiš reagoval na obvinění z kupovaní voličů prostřednictvím příspěvku pro důchodce

Vláda se rozhodla jednorázově přidat 5 tisíc korun ke starobnímu, invalidnímu či vdovskému důchodu. Předseda vlády Andrej Babiš však odmítá, že by so tím chtěl koupit voliče před krajskými volbami.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Premiér říká, že příspěvek není možné považovat jako dárek k volbám, protože bude vyplacen až v prosinci. Tvrdí, že vláda zajistit lepší a zdravější život lidem, kteří jsou v důchodu.

Zdroj: irozhlas.cz

„Nejde o rouškovné, ale o příspěvek na lepší a zdravější život.

Poprvé se totiž spotřebitelský koš pro důchodce přehoupl přes spotřebitelský koš domácností. Stačí se do obchodu zajít podívat, o kolik zdražily ovoce a zelenina. Ani senioři, co bydlí ve vlastním, to nemají lehké“ Babiš dodal.

Drahé jsou i jiné služby, jako stomatologie či pořízení nových brýlí.

Šéf hnutí ANO považuje seniory za svou prioritu už mnoho let a nechce, aby lidé, kteří celý život těžce pracovali měli se špatně.

Zdroj: ihned.cz

Andrej Babiš reagoval i na kritiku opozice, která si myslí, že premiér důchodce kupuje a zadlužuje zemi. „Nevím, proč tu vzniká taková závist,“ prohlásil Babiš s tím, že ODS a TOP 09 nikdy nechtěly pomoc seniorům.

V příštím roce dle předsedy vlády důchodci příspěvek už nedostanou a bude sed jedná pouze o zákonnou valorizaci ve výši 848 korun.

Zdroj: ihned.cz

Vláda se také dohodla na zrušení superhrubé mzdy. Peníze lidé uvidí už prý od 1. ledna. Babiš také řekl, že je to plnění programového prohlášení vlády, nikoliv zavděčování voličům.

Zdroj: ihned.cz

Nakonec premiér prozradil, že letos rozpočtových schodek bude možná pod 400 miliard korun a v příštím roce doufá, že se lidé budou chovat zodpovědně a více utrácet, aby situace byla ještě lepší.

Zdroj: echo24.cz

Share