Proběhla schůzka předsedů opozičních stran s předsedou vlády Babišem a Prymulou: jednali o dalším postupu proti koronaviru v Česku

Proběhla schůzka předsedů opozičních stran s předsedou vlády Andrejem Babišem. Politici jednali o dalším postupu proti koronaviru v Česku. Po tomto setkání každý z nich vyjádřil své myšlenky na sociálních sítích.

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka řekl, že se připravují opatření pro oblast kultury, sportu i restaurací.

Zdroj: YouTube

Opatření se bude týkat i žáků druhého stupně.

Druhé třídy budou rozděleny do dvou skupin, do školy budou chodit střídavě.

Jedna skupina bude studovat ve škole jeden týden, druhá v té době bude studovat doma, pak se vymění.

Zdroj: Profimedia.cz

Všechny střední školy zůstanou zavřené a budou učit dálkově. Výjimkou budou pouze střední zdravotnické školy. Žáci těchto škol budou mít možnost pomáhat v nemocnicích.

Marian Jurečka řekl, že ministr zdravotnictví Roman Prymula přiznal, že situace nyní zjevně není dobrá a že trend také není dobrý.

Zdroj: YouTube

Nyní je nutné jednat rychle, aby nedošlo k vážným problémům v systému zdravotní péče, aby nebyly naplněny všechny lůžka.

Předseda ODS Petr Fiala naznačil , že strategie vlády, která byla dříve, nebyla úspěšná. Testovat je třeba ještě víc a trasování také nefunguje dostatečně rychle.

Zdroj: YouTube / Český rozhlas Plus

„Nedokázali jsme druhou vlnu ani přibrzdit, ani ji nemáme pod kontrolou, a ani dnes jsme nedostali uspokojivé odpovědi na některé otázky,“ řekl Petr Fiala.

Předseda ODS vyzval všechny k přísné disciplíně na příštích 14 dní. Podle něj je to nyní asi jediná zbraň proti koronaviru.

Předseda SPD Tomio Okamura také sdělil, že v nákupních centrech by mělo být vypnuto wifi, aby nedocházelo k shromážděni žáků a dětí.

Zdroj: ČTK

Uvedl také, že opatření se nebudou týkat prvního stupně základních škol.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová prostřednictvím svého Twitteru informovala o výsledcích schůzky s premiérem a ministrem zdravotnictví.

Zdroj: YouTube / Luxury Prague Life LP-Life

Místopředsedkyně strany Pirátů Olga Richterová řekla pro ČT, že se jí nelíbí, že nebudou vyhlášena ekonomická opatření v jednom sledu.

https://twitter.com/market_a/status/1314131781029953540

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan uvedl,že se chtěl dozvědět více statistických informací a ministr zdravotnictví mu to prý slíbil na pátek.

Foto: Ludvík Hradilek

Psali jsme: Počasí v České republice: Jak počasí ovlivní životy Čechů. Meteorologové jsou znepokojeni

Share