Roman Prymula kritizoval chování Čechů v obchodech: „Jsme nepoučitelní a jakmile jde o nějaký drobný benefit pro sebe, tak zapomínáme na veškerou ostražitost“

Ministr zdravotnictví Roman Prymula byl velmi nespokojený s tím, jak se lidé chovali ve středu, když jeli do nákupních center. Takové chování kritizoval. V takových chvílích se lidé stávají méně ohleduplní ke svému zdraví a zdraví druhých, všichni myslí jen na svůj prospěch.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula se domnívá, že vláda udělala správně, když zavřela obchody hned následující den po vyhlášení takových plánů.

Zdroj: Michal Růžička, MAFRA

Zvažovaly se různé varianty, například byly návrhy na uzavření obchodů v pátek. Podle ministrů se o těchto variantách diskutovalo dlouho.

Zdroj: Michal Šula, MAFRA

Nyní Roman Prymula chápe, že bylo učiněno správné rozhodnutí, že obchody bylo nutné co nejdříve zavřít. K tomuto závěru dospěl poté, co viděl, jak se lidé chovali před zavřením obchodů.

Zdroj: Instagram

Spousta občanů jela do nákupních center, jako by si před dlouhou dovolenou chtěli koupit to nejdůležitější.

Mnozí z nich nebyli ohleduplní k hygienickým předpisům, například k rouškám nebo vzdálenosti nejméně dvou metrů.

Zdroj: Profimedia

„Bohužel my jsme nepoučitelní a jakmile jde o nějaký drobný benefit pro sebe, tak zapomínáme na veškerou ostražitost,“ řekl Roman Prymula na svém Twitteru.

Zdroj: Twitter / profesor Prymula

Kromě toho ministr také řekl, že lidé se v posledních dnech chovali špatně. Poradil každému, aby si rozmyslel, jak se choval, co dělal, s kým byl v kontaktu a co se stalo.

Nyní je nutné, aby všichni lidé dodržovali zavedená pravidla. Dodal, že všechna tato zavedená opatření budou mít smysl, pouze pokud budou lidé odpovědní a budou je dodržovat.

V jiném případě by tato opatření neměla smysl. Je třeba snížit počet případů nákazy a počet hospitalizovaných.

Share