„Politici už jsou na mě naštvaní a jsou schopní všeho“: Kardiochirurg Jan Pirk má obavy ze své kariéry kvůli kritice kroků vlády a teď se rozhodl mlčet

Český kardiochirurg a přednosta Kardiocentra IKEMu Jan Pirk je nejznámější odborník na srdce. Díky němu byly zachráněny životy tisíců lidí, opakovaně prováděl unikátní operace, je znám jako odborník v mnoha zemích. O svou kariéru se však začal bát kvůli koronaviru. O tom řekl pro eXtra.cz.

Prof. MUDr. a DrSc. Jan Pirk po vypuknutí pandemie koronaviru v Česku několikrát vyjádřil ke panice a s kroky vlády nesouhlasil.

Zdroj: Český rozhlas Plus / Věra Luptáková

Podle profesora by se většina lidí měla nakazit a vytvořit si přirozenou imunitu.

Řekl, že opatření byla nadbytečná a že nebylo nutné tak poškozovat ekonomiku.

Teď ale Jan Pirk raději mlčí, protože se začal bát o svou kariéru.

Redakce eXtra.cz se ho ptala, zda jeho slova správně vysvětlila DJka Andrea Pomeje o virové a bakteriální zoo v roušce.

Zdroj: Profimedia.cz

Jan Pirk odpověděl, že poté, co si roušku nechal chvíli nosit, ji dal na test do laboratoře. Podle něj se tam našlo hodně. Zároveň odmítl mluvit o koronaviru.

„Už mám strach. Politici už jsou na mě strašně naštvaní a jsou schopní všeho,“ odpověděl Jan Pirk pro eXtra.cz.

Zdroj: Aha! – Martin Pekárek, archív Jana Pirka

Dodal, že to nejsou jen jeho myšlenky nebo pocity, o tom už jednou mluvil premiér. Podle něj byl premiér překvapen, ptal se, že opravdu v této věci jim může něco poradit nějaký kardiolog?

Kardiochirurg řekl, že zatím nikdo z vedení mu nehrozil. To však ještě nic neznamená.

Zdroj: Martin Veselý, MAFRA

„Klidně na mě vytáhnou, že jsem někde překročil rychlost nebo něco podobného, a budou mě likvidovat tímto způsobem,“ řekl Jan Pirk.

Jeho ukončení ve funkci by pro českou medicínu mohlo být velkou ztrátou. Hodně pacientů, kteří mají vážné problémy se srdcem by se rádi léčili právě u něj.

Zdroj: Aha! – Martin Pekárek, archív Jana Pirka

Jan Pirk se rozhodl, že jeho kariéra a pomoc lidem je nyní mnohem důležitější než jeho veřejně vyjádřené myšlenky. Myslí víc na své pacienty než na sebe, jinak by mluvil podstatně víc.

Share