Kočka, která zdolala půlku světa, aby se vrátila do rodiny

Iracká rodina — matka a pět dětí – byla nucena utéct z města Mosulu, okupovaného teroristy. Je jasné, že nemohli si nevzít také dalšího člena rodiny— kočku Kunkušu plemena turecká van.

Zdroj: faktyisovety.com

V listopadu loňského roku po překonaní těžké cesty, rodina, dorazila na ostrov Lesvos, ale čekala na ně nové neštěstí Ve zmatku se kočka vyděsila a vyskočila z lodi, která kotvila ke břehu. Matka a děti ztratily hodně času na její hledání, ale marně.

Kuknkušu to tehdy taky neměla lehké. Místní kočky ji nepřijaly do smečky a různě ji ubližovaly, nepouštěly ji k jídlu. Naštěstí to přitáhlo pozornost dobrovolníků: skromná domácí kočka se lišila od řeckých darebáků jak vzhledem, tak i chováním.

Zdroj: faktyisovety.com

Ochránci zvířat předpokládali, že „aristokratická kočka“ s největší pravděpodobností dorazila na jedné z lodí s uprchlíky a rozhodli se o něj postarat.

Na internetu zveřejnili inzerát o nalezené kočce ve dvou jazycích – v angličtině a arabštině, na sociálních sítích byla vytvořena speciální skupina a vyhlášená sbírka s účelem návratu kočky majitelům.

Zdroj: faktyisovety.com

Asi za měsíc a půl se irácká rodina konečně spojila přes sociální síť s organizaci na ochranu zvířat!

První volání přes skype: žena a děti doslova brečí štěstím a Kunkušu slyšíc hlasy svých milovaných páníčků se snaží je najít za monitorem notebooku.

Kočka Kunkušu plemena turecká van před tím, než rodina musela uprchnout z Iráku.

Zdroj: faktyisovety.com

Kuknkušu to v Řecku neměla lehké. Místní kočky ji nepřijaly do smečky a různě ji ubližovaly, nepouštěly ji k jídlu.

Kočičí chování naštěstí přitáhlo pozornost dobrovolníků.

Zdroj: faktyisovety.com

Kočka Kunkušu dostala čestné řecké jméno Diaz (Zeus). V Řecku se Diaz stal plnoprávným občanem Evropské unie – obdržel veterinární pas EU.

Brzy na po díky páru, který se staral o kočku, Kunkušu-Diaz odjela do Berlína, kde pokračovalo pátraní po jejích majitelích.

Šťastné setkání.

Zdroj: faktyisovety.com

Zdroj: faktyisovety.com

Nyní šťastná a spokojená kočka spí v novém domově.


Líbí se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Share