„Končím v Událostech“: Světlana Witowská už nebude moderátorkou a zástupci České televize vyjádřili, kdo bude mít její pozici

Světlana Witowská je moderátorkou hlavní zpravodajské relaci Události a analyticko-zpravodajského pořadu Události, komentáře v České televizi od června 2018. V rozhovoru pro Deník N ale prozradila, že letos v létě s moderováním tohoto pořadů skončí. Vysvětlila, že chce trávit více času s rodinou. K tomu se již vyjádřili i zástupci České televize.

„Končím v Událostech a v Událostech, komentářích. Hlavní zpravodajskou relaci už vzhledem ke svym časovým možnostem dělat nemůžu. A nechci“ vysvětlila důvod svého odchodu Světlana Witowská.

Zdroj: Reprofoto ČT

Podle svých slov chce trávit více času se svým malým synem. Neřekla ale, zda zvažuje možnost zcela opustit televizi, nebo ne.

Za zmínku stojí, že nikdo nový nebude mít její pozici.

Zdroj: Blesk / Jan Tůma

To znamená, že moderátoři se budou neustále střídat, diváci je už dobře znají, je to Marcela Augustová, Jakub Zelezný, Daniela Písařovicová, Martin Řezníček a Michal Kubal.

Zdroj: Blesk / M. Hykl, D. Kundrát, P. Machan, M. Pátek

Sama si přála ukončit svou práci moderátorky v těchto dvou pořadech, měla k tomu osobní důvody.

Zdroj: Blesk / Tonda Tran

Vedení televize s ní ale diskutuje o tom, aby v televizi moderovala další projekty.

Světlanu Witowskou mnozí znají po úspěšném moderování diskusi dvou prezidentských kandidatů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše vroce 2018.

Zdroj: Blesk / M. Hykl, D. Kundrát, P. Machan, M. Pátek

Tehdy ji mnozí chválili, kolegové, političtí experti a běžní občané České republiky.

Světlana Witowská působí v médiích více než 20 let, spolupracovala s médii jako TV Prima, ČTK a Česká televize.

Zdroj: profimedia.cz

Také od roku 2014 moderovala pořad Interview ČT24. V roce 2018 byla Witowské předana novinářská Cena Karla Havlíčka Borovského.

Poprvé se provdala za sportovního komentátora Roberta Zárubu v roce 1999. V tomto manželství se jí narodil syn Viktor.

Zdroj: Reprofoto ČT

Před deseti lety se podruhé provdala za Petra Witowského. Je ředitelem Dopravního podniku Prahy. V tomto manželství se jim narodil syn Filip.

Share