Jak budou letos vypadat letošní Vánoce v Česku: ministr zdravotnictví Roman Prymula a pražský primátor Zdeněk Hřib říkají, že , rozhodující slovo ale budou mít hygienici

Koronavirus ovlivnil snad všechny oblasti života českých občanů. Výrazně to ovlivnilo zejména kulturní a společenské akce. Zatím tedy není známo, jak budou Češi letos slavit Vánoce. Ministr zdravotnictví Roman Prymula a primátor Prahy Zdeněk Hřib nemají odpověď na podobnou otázku.

Češi jsou zvyklí, že si v prosinci mohou užívat adventních trhů. Letos není jisté, zda se něco podobného bude konat.

Zdroj: Petr Horník, Právo

Primátor Prahy Zdeněk Hřib uvedl, že rozhodující slovo budou mít hygienici.

Vše bude záviset na epidemiologické situaci v zemi.

Primátor Prahy pro TN.cz řekl, že pokud všichni budou dodržovat opatření a pokud počet nakažených klesne, tak se pravděpodobně trhy budou konat.

Zdroj: YouTube / Piráti

Už nyní však vedení Prahy rozhodlo, že letošní Vánoce a Nový rok budou bez ohňostroje a bez reprezentačního plesu. To bylo uděláno, protože není známo, jaká budou pravidla pro hromadění velkých skupin lidí.

Zdroj: Profimedia.cz

„U trhů bude skutečně záviset na tom, jak se bude situace vyvíjet, a to bude záležet na tom, jak budeme všichni dodržovat ta platná opatření,“ řekl Zdeněk Hřib pro TN.cz.

Praha 2 s rozhodnutím o zrušení ohňostroje nesouhlasí. Právě tato část hlavního města organizuje akci Ohňostroj pro Prahu.

Zdroj: Deník / Zbyněk Pecák

Ministr zdravotnictví Roman Prymula přitom doufá, že do Vánoc se situace uklidní a svátek bude skutečným svátkem. Zatím je však předčasné o tom mluvit.

Zdroj: YouTube / WAidid

„Potřebujeme srazit rychle ty nepříznivé hodnoty, abychom se nedostali na hranu kapacity a jakmile se to povede, tak se ta opatření zase uvolní,“ vysvětlil Roman Prymula pro TN.cz.

Share