Majitelé nechápali, proč se jejich pes vůbec nemohl pohybovat, a rozhodli se ho uspat: Příčina „nevyléčitelné“ nemoci psa byla však velmi jednoduchá

Veterinář byl v naprostém zmatku a dlouho se nemohl z toho, co viděl, vzpamatovat, protože zvíře zachránilo jen občasný průstřel okolností.

Případ se odehrál v Portlandu v Oregonu. Skotského ovčáka přezdívaného Ollie majitelé přivezli na veterinární kliniku na uspání.

Týden po návratu z túry si Al a Joel Meteni všimli, že jejich Ollie je pomalý a brzy se vůbec nemohl pohybovat a jedl pouze z rukou.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

„Nevěděli jsme, co máme dělat,“ řekl Al doktor veterinární kliniky DoveLewis.

Když Ollie téměř úplně ochrnul, přestal jíst a chodit na toaletu, majitelé se rozhodli, že jediným řešením je eutanazie.

Metani se rozhodli, že když se pes tak dramaticky onemocněl, nebudou trápit psa a vyrazili k veterinárním lékařům.

Studentka Nina Golden, která letos dokončila studium, chodila na praxi na veterinární kliniku. Projevila soucit se zvířetem, poškrábala ho za uchem a tehdy dívka objevila bobtnající klíště!

Adam Stone, veterinář, který v té době měl směnu na této klinice, diagnostikoval, že Ollie má klíšťovou paralýzu.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

„Do té doby jsem se nesetkat s případem klíšťové paralýzy. Je to jedna z těch věcí, které jste kdysi viděli ve škole na stánku, ale nepřikládaly tomu význam,“ řekl lékař.

Paralýza nastává, když sliny některých druhů klíšťat vstoupí do těla psa po určitou dobu a má vliv na nervový systém.

V případě Ollyho se klíště podařilo zadržet, přestože měl pes obojek od klíšťat. Naštěstí odstranění klíštěte může vést k úplnému zotavení, což se stalo i s tímto psem. V noci se vrátil do normálu.

„Když jsme dostali zprávu, že Ollie je v pořádku, jsme byli velmi šťastní. Bylo skvělé, že se nám podařilo včas změnit průběh osudu, i když náhodou,“ dodal Stone.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

 

 

Share