Maláčová chce znovu obnovit Ústředníí krizový štáb: Premiér Babiš má na to ale jiný názor

Ještě o víkendu předseda vlády Andrej Babiš žádal své kolegy, aby všichni táhli za jeden provaz v této složité situaci, ale vypadá to tak, že se spolupráce příliš nedaří.

Zdroj: Youtube

Premiér totiž nechce znovu aktivovat ústřední krizový, což požadují někteří členové ČSSD. Ministryně Jana Maláčová tvrdí, že štáb je nezbytný.

Dle ministryně práce a sociálních věcí se nesmí otálet. Chce tak ukončit chaos a tvrdí, že ÚKŠ může jednat rychle a téměř nonstop. „Vir musíme zastavit,“ napsala na sociálních sítích Maláčová.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Ministryně také říká, že zmatky jsou ve školách, které se kvůli koronaviru uzavírají.

„Krizové ošetřovné je sice připravené dávno, podle ministerstva financí a pana premiéra prý není potřeba,“ prohlásila Maláčová s tím, že učitelé ve školách čekají více než 10 dnů na negativní testy a stále je nemají, proto zůstávají doma.

Zdroj: e15.cz

O aktivací krizového štábu se také zmínil i ministr kultury Lubomír Zaorálek. ÚKŠ fungoval od začátku epidemie na jaře a vedl ho ministr Jan Hamáček.

Ten dokonce řekl, že je potřeba ho aktivovat znovu. Proti této myšlence se ale postavil premiér Babiš, protože považuje za dostatečné fungování vládní rady pro zdravotní rizika.

Zdroj: radio.cz

Další orgány v bojí s koronavirem prý nejsou potřebné.

Epidemiolog a člen vládní rády Roman Prymula je také proti obnovení ústředního štábu a tvrdí, že je potřeba posílit odběrová místa, protože hygienici nebudou zvládat rostoucí počty nakažených.

Zdroj: domaci.ihned.cz

Dle odborníka je důležité, aby fungoval zdravotnický segment, který je potřeba posílit.

„Chci, abychom my všichni drželi spolu,“ žádal v neděli Babiš. Jak se ale ukázalo, vláda není zdaleka jednotná.

Zdroj: Facebook A. Babiše

Psali jsme: Po víkendu dochází v České republice k nárůstu případů: Co se od 15. září změní

Share