Manželka bývalého premiéra Petra Paroubková se obrátila na ministra Prymulu: „Neberte si naše děti jako rukojmí,“ napsala v otevřeném dopise

Ministr zdravotnictví Roman Prymula navrhl, aby se děti chodily učit do škol v přírodě, pokud nebude možné vrátit se do tříd do běžných škol. Mnoha rodičům se jeho výrok nelíbil. Manželka bývalého premiéra Jiřího Paroubka Petra Paroubková dokonce napsala ministru zdravotnictví otevřený dopis.

Paní Petra Paroubková začala svůj dopis tím, že napsala, že je matkou dítěte prvního stupně základní školy. Podle ní to, v jaké situaci se nyní děti ocitly, je noční můra pro všechny rodiče a učitele.

Zdroj: ČTK / Deml Ondřej

Poukázala na to, že nyní vidí chaos, neustálé změny a časté výroky představitelů vlády každý den. Petra Paroubková říká, že pro děti je velmi důležitý řád a rutina.

Zdroj: Michal Růžička, MAFRA

Nyní jsou děti nuceny se učit na dálku, a to je mnohem horší než prezenční výuka ve třídách. Na ministra zdravotnictví se obrátila kvůli neustálým změnám a nesystematičnosti.

Zdroj: Deník / Divíšek Martin

Manželka bývalého premiéra je velmi nespokojená s tím, že na začátku ministr poslal děti na on-line výuku, slíbil, že se vrátí do škol 2. listopadu a nyní navrhuje, aby se děti ještě 2 týdny učili v přírodě.

Zdroj: LADISLAV KŘIVAN, MAFRA

Rozhodla se také položit ministrovi několik otázek, například ji zajímalo, s kým by nechala své dítě učitelka, kdyby šla do práce. Jinak by s ní její dítě muselo jet do práce atd.

Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

„Oddělování rodičů od dětí, zřizování různých táborů atd. už v evropských dějinách několikrát bylo. A všichni víme, jak to dopadlo. Neberte si naše děti jako rukojmí!“ řekla Petra Paroubková na závěr.

Zdroj: Twitter / Roman Prymula

Nebyla ale jediná, komu se návrh ministra zdravotnictví na školy v přírodě nelíbil. Dočasný zákaz škol v přírodě totiž vstoupil v platnost 14. října.

Mnozí rodiče by nyní nechtěli pustit své děti do škol v přírodě.

Psali jsme: Ivana Gottová promluvila o tom, jaký dárek připravili fanouškům Karela Gotta

Share