Manželský pár si koupil starý dům a našel tam krabici skrytou někým před 65 lety: Obsah krabice je ohromil

Před několika lety si manželé koupili dům postavený ve čtyřicátých letech minulého století a rozhodli se budovu zásadně opravit.

Během rekonstrukce však byly pod stropem suterénu nalezeny dva obědové boxy (lunch boxy), jejichž obsah manželský pár ohromil.

V loňském roce se manželé rozhodli provést opravu svého domova samostatně a narazili na neobvyklé nálezy ve sklepě. Můj manžel měl plné ruce práce s posilováním konstrukcí stropu ve sklepě, když si všiml prvního lunch boxu v jednom ze sloupků na stropě.

Zdroj:youtube.com

„Vzal jsem krabičku na jídlo ze sklepa a zavolal svou manželku. Uvnitř zřejmě bylo něco, ale ne tak těžké jako mince nebo zlaté cihly.

Ale možná budeme mít štěstí a jsou tu staré sportovní karty? “myslel si muž.

Zdroj:youtube.com

Když krabici otevřeli, byly tam staré noviny z 25. března 1951.

Otevřeli noviny a našli spoustu peněz.

Zdroj:youtube.com

Zdroj:youtube.com

„Jsou to dvacítky! Mohlo by tu být i pár tisíc! Jak je to vzrušující! Nevěříme tomu, že se nám to neděje! Co to je? Kde jsou kamery?“ vzpomíná si žena na své první myšlenky v tu chvíli.

Zdroj:youtube.com

„A ve druhém balíčku to už nebyli dvacítky. Byly to padesátky! Co se to nám děje? Mohlo bychom tu mít i 5 tisíc! Počkejte!!! Třetí balíček se stovkami !!! To je neuvěřitelné!!!“

Zdroj:youtube.com

„Některé bankovky byly velmi staré. Časem ztratili barvu, chyběly jim ochranné prvky a několik poznámek.

Všechny bankovky byly datovány od roku 1928 do roku 1934. Co s nimi teď máme dělat? Je to všechno naše? Kolik to teď stojí?“

Zdroj:youtube.com

Ohromený manželský pár zíral na 23 000 dolarů.

„Pro nás to byl divoký nález. I když jsme šetrní lidé, celý náš příjem jde na splacení hypotečního úvěru a tyto peníze mohou také jít tam.“ uvedli manželé.

Po prvním úspěšném nálezu žádný z manželů neočekával, že o týden později najdou i další krabičku.

Zdroj:youtube.com

„Druhá skříňka byla těžší než ta první!“ Asi dvakrát těžší! Tady jsme se už nedivili, uvnitř určitě také byla hotovost. Přímo jsem si představoval tuto hotovost skrz otvor,“napsal muž.

Zdroj:youtube.com

Když otevřeli krabičku na oběd, byli v šoku „Je to 20, 50 nebo dokonce i 100 tisíc?“

Zdroj:youtube.com

Po spočítání hotovosti se ukázalo, že „celková částka byla přibližně 45 tisíc dolarů, které manželé vložili na bankovní účet“.

Zdroj:youtube.com

Pár se obrátil na právníka a ujistil se, že si tyto peníze mohou nechat pro sebe. Dluhopisy byly oceněny a připsány na hypoteční účet a pár vypočítal, že letos dokončí se splácením hypotéky.

Share