Marek Eben dodržuje všechna pravidla a je nespokojený s lidmi, kteří nechtějí nosit roušky: „Tak to mi jde na nervy,“ řekl moderátor

Známý moderátor Marek Eben se velmi striktně vyjádřil k lidem, kterým se nelíbí vládní opatření a kteří nechtějí nosit roušky. Podle něj lidé, kteří vědomě porušovali opatření a pokud náhle onemocní, neměli by obtěžovat žádné zdravotnické zařízení.

Marek Eben pro Český rozhlas řekl, že není odpůrcem roušek ani nějakých vládních opatření. Dodržuje proto všechna pravidla, která ministerstvo zdravotnictví doporučuje.

Foto: Marek Pátek, Martin Hyk

Moderátor nechápe například ty lidi, kteří přišli na Staroměstské náměstí bez roušek protestovat a tvrdit, že žádná epidemie není.

Marek Eben řekl, že všichni lidé mají právo na svůj názor a právo vyjadřovat svůj názor. Ale zároveň každý člověk musí být zodpovědný za své činy a za své výroky.

Foto: Machan, Pátek

Podle něj by bylo dobré, kdyby tito lidé před protestem podepsali smlouvu.

Pokud tedy protestují proti opatřením, pokud tvrdí, že epidemie není, měli by se shodnout, že pokud se nakazí koronavirem, tak nebudou obtěžovat žádné zdravotnické zařízení.

Zdroj: archiv ČT

„Ale když budou křičet na Staromáku, pak to chytnou, a začnou obtěžovat i zdravotníky, kteří už tak jedou na doraz, tak to mi jde na nervy,“ řekl Marek Eben.

Zdroj: Facebook

Moderátor také uvedl, že nyní nemá práci, protože jsou zavedena silná omezení. Zároveň ale dostal čas na něco jiného, třeba na hudbu.

Zdroj: YouTube

Podle jeho slov udělali nějaké věci, něco začali hrát na koncertech. Možná v brzké budoucnosti vydají nové album, ale musíme si trochu počkat.

Share