Do Česka dorazí studená fronta: mějte po ruce deštník a zároveň se připravte na to, že meteorologické léto už končí

Ve čtvrtek bude převážně zataženo, ale bez deště. V pátek ale do Česka dorazí studená fronta. Teplotní rozdíl mezi různými částmi země proto může být velmi velký a dosáhnout 15 stupňů.

Meteorologové hlásí, že tento víkend bude zvýrazňovat frontální rozhraní. Na západě země bude chladný vzduch a na východě teplý.

Zdroj: AKTU.cz

Také meteorologové hlásí, že bude pršet, zatím však nemohou říci kde přesně a kdy přesně. Teď se to snaží spočítat.

„V každém případě mějte o víkendu po ruce deštník a zároveň se připravte na to, že s koncem měsíce srpna, končí i meteorologické léto,“ řekl Josef Hanzlík z Českého hydrometeorologického úřadu.

Ve čtvrtek bude převážně zataženo téměř na celém území naší země. Večer bude oblačnost ubývat. Maximální teploty přes den budou 20 až 24 stupňů Celsia.

Zdroj: pixabay

V noci na pátek bude dost chladno, teploty mohou klesnout až na 10 nebo dokonce 6 stupňů. V noci bude převážně jasno, ráno bude na západě opět zataženo.

V pátek odpoledne bude jasno nebo polojasno, postupně ale bude přibývat oblačnost ze západní části země. Déšť bude večer v západní a severozápadní části Čech.

Na západě se teploty přes den budou pohybovat kolem 22 stupňů a ve zbytku země budou teploty dosahovat 24 a 28 stupňů.

Zdroj: Český hydrometeorologický úřad

Sobota bude oblačná. Místy mohou být přeháňky. Teploty se v noci budou pohybovat mezi 12 až 14 stupni. Odpoledne bude na západě chladno, teploty dosáhnou 18 stupňů a na východě bude horko, teploty se tam vyšplhají až na 29 stupňů.

V neděli bude opět oblačno a zataženo. Místy budou přeháňky nebo deště. Teploty v noci klesnou na 17 a 12 stupňů. Odpoledne bude opět velký rozdíl, na západě bude 17 stupňů a na východě 29 stupňů.

Zdroj: David W Cerny / Reuters

Pondělní počasí bude velmi podobné jako v neděli, ale bude jen chladnější. V noci tak bude 10 až 14 stupňů a přes den 17 až 21 stupňů.

Od úterý do čtvrtka se počasí téměř nezmění. Bude oblačno, místy zataženo, občas bude pršet. Teploty v noci mohou klesnout až na 7 stupňů a přes den vystoupat až na 22 stupňů.

Share