1 milion korun každému občanovi : Petr Fiala na twitteru napsal, že navrhne finanční dárek pro všechny Čechy

Poté, co ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a předseda vlády Andrej Babiš přislíbili důchodcům jednorázový finanční dárek ve výši 6 tisíc korun, šéf občanských demokratů Petr Fiala ironicky prohlásil, že ODS navrhne 1 milion korun každému občanovi.

Zdroj: echo24.cz

„Na nejbližší schůzi PS navrhneme jednorázový příspěvek 1 milion korun pro každého občana,“ napsal na sociálních sítích Fiala a dodal, že vláda zřejmě má nekonečný rozpočet, takže to problém nebude.

Zdroj: Twitter

V sobotu Jana Maláčová řekla, že tento týden navrhne finanční dárek pro důchodce. Ten by měl být až 6 tisíc korun.

Tuto jednorázovou dávku ministryně označila jako „rouškovné“ a doufá, že to vláda schválí. Důchodce by měli peníze dostat ještě před Vánocemi.

Zdroj: euro.cz

Premiér Babiš také prohlásil, že by chtěl, aby důchodce dostali finanční pomoc mezi 5 až 6 tisíci korun. Jednat o tom bude s vicepremiérem Janem Hamáčkem.

Zdroj: ihned.cz

Šéfka státní kasy Alena Schillerová tvrdí, že v koalici se shodují na jednorázovém příspěvku pro seniory a budou to probírat v následujících týdnech.

Schillerová však mluvila o mnohem nižší částce. Strany však začali závodit, kdo nabídné lepší podmínky pro důchodce.

Zdroj: ihned.cz

Ekonom Lukáš Kovanda tvrdí, že si tímto způsobem vláda kupuje voliče, protože peněžitý dárek nemá ekonomické opodstatnění.

Babiš tvrdí, že peníze pro důchodce budou kompenzací stresu, který prožili během epidemie a porovnal to se státní pomoci OSVČ. Kovanda však říká, že OSVČ přišli o příjmy a ta kompenzace měla smysl, když naopak důchodce měli stálé příjmy.

Zdroj: forum24

Ekonom dodává, že ANO a ČSSD chtějí udržet hlasy starších voličů, a proto společně si chtějí za peníze ze státního rozpočtu jejich hlasy pojistit.

Nakonec Lukáš Kovanda uvedl, že by vláda a ministerstvo práce a sociálních věcí měly předložit novou důchodovou reformu, která by skutečně do systému vlila více peněz.

Zdroj: ihned.cz

Share