Šíření koronaviru v Česku: Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo statistiky a v pondělí bylo odhaleno 4 239 nových případů nákazy, index rizika je 64 bodů

Počet pozitivních výsledků testů na koronavirus v pondělí činil 4 239. Rizikové skóre je stále 64 bodů. Nyní nejhorší situace v zemi je na Havlíčkobrodsku.

Počet nových případů nákazy v pondělí činil 4 239. Tento ukazatel odpovídá zhruba průměru za minulý týden.

Ilustrační foto Zdroj: mzcr.cz

Údaje v sobotu Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo až po poledni. Zástupci resortu vysvětlili, že v noci došlo k výpadku sítě a bylo nutné opravit závady.

Za celou dobu epidemie zemřelo v Česku na koronavirus 9 036 lidí. Toto pondělí zemřelo 52 lidí.

Ilustrační foto Zdroj: mzcr.cz

V současné době je hospitalizováno 4 348 lidí, z toho ve vážném stavu je 555. Počet hospitalizovaných pacientů se od začátku minulého měsíce snižuje.

Ilustrační foto Zdroj: mzcr.cz

Na začátku listopadu bylo hospitalizováno přes 8 tisíc pacientů. Část z nich se vyléčila, další část pacientů bohužel zemřela.

Ilustrační foto Zdroj: mzcr.cz

Index rizika v pondělí stoupl na 64 bodů, což odpovídá 4. stupni Protiepidemického systému. Vláda zatím opatření moc nezpřísnila.

Počet provedených testů také není tak velký jako před měsícem, každý den se provádí 20 až 25 tisíc testů. Pozitivní výsledky má zhruba čtvrtina všech testů.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Počet volných lůžek typu ARO/JIP je 917 z 3843 a volných lůžek s kyslíkem je 6788 z 21 363. Zatím lůžkové kapacity jsou dostatečné.

Situace v různých krajích Česka je také odlišná. Nejhorší je teď na Havlíčkobrodsku. Tam je nyní 517 nakažených na 100 tisíc obyvatel. V jiných regionech země je situace lepší.

Ilustrační foto Zdroj: mzcr.cz

Za celou dobu epidemie se v ČR nakazilo koronavirem přes 550 tisíc lidí. Počet aktivních případů je nyní přes 57 tisíc.

Nyní se většina případů nákazy vyskytuje v samém Česku, ale na začátku epidemie bylo mnoho nemocných z jiných zemí. Byli to například turisty, kteří se vraceli z Itálie a Rakouska.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Zatím nejvíce nakažených lidí přichází do Česka z Ukrajiny. Na druhém místě je nyní Německo a na třetím Rakousko. Ale všechny tyto případy představují pouze 1 procento nákazy v naší zemi.

PSALI JSME: ČEŠI ZAČÍNAJÍ VĚŘIT VE VAKCÍNU: ZHRUBA 40 PROCENT DOTÁZANÝCH BY SE CHTĚLO OČKOVAT PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: HYGIENICI POKUTOVALI KLAUSE A DALŠÍ PŘEDNÍ POLITIKY: NEMĚLI ROUŠKU V MÍSTECH, KDE TO BYLO POVINNÉ

Share