V Česku zrychlil nárůst nových případů koronaviru: Počet nakažených covid-19 stoupl ve středu o dalších 399 nových případů

Ve středu 26. srpna bylo odhaleno 399 nových případů nákazy koronavirem. Je to jeden z největších denních nárůstů za celou pandemii. Od 1. března se v Česku nakazilo 22 951 lidí. Za první tři dny tohoto týdne bylo odhaleno 1 026 nových případů nákazy. Vyléčilo se již 16 954 lidí, ale bohužel 418 lidí prohrálo boj s nemocí a zemřelo. Tuto statistiku aktualizovalo ministerstvo zdravotnictví.

V současné době je v naší zemi 5 579 lidí nakažených koronavirem. Hospitalizovaných pacientů je nyní 130, z toho 31 je ve vážném stavu.

Zdroj: mzcr.cz

To znamená, že nyní je relativně nízký poměr hospitalizovaných k celkovému počtu nemocných, výrazně nižší než na jaře.

Zdroj: mzcr.cz

To znamená, že počet hospitalizovaných nyní činí 2,5 procenta z celkového počtu nemocných. Na jaře tento ukazatel někdy přesahoval 10 procent.

Zdroj: iROZHLAS.cz / Michaela Danelová

Naštěstí většina infikovaných lidí trpí mírnou formou a někteří nemají vůbec žádné příznaky.

Zdroj: mzcr.cz

Největší počet nakažených koronavirem na 100 tisíc obyvatel je nyní na Kolínsku. Tam se toto číslo rovná 43 nemocným na 100 tisíc obyvatel.

Zdroj: mzcr.cz

Na druhém místě je česká metropole, kde je na 100 tisíc obyvatel 37 nakažených. V posledních 7 dnech byly v celé zemi odhaleny nové případy nákazy koronavirem.

Reprodukční číslo, tedy průměrný počet dalších nakažených od jednoho nakaženého, odhaduje na 1,1.

Zdroj: ČTK

Epidemiologové se domnívají, že když se děti a studenti vrátí do škol v září, epidemiologická situace se může zhoršit. Proto od 1. září vstoupí v platnost nová pravidla pro nošení roušek.

Share