Ministerstvo zdravotnictví ignoruje návrh odborů: Děti do škol v přírodě v nejbližší době zřejmě nepojedou

Děti do škol v přírodě v nejbližší době zřejmě nepojedou. Jako možnost to navrhovaly odbory. Původně exministr Roman Prymula tuto myšlenku podporoval, ale Jan Blatný má zřejmě jiný názor.

Zdroj: zsuhsportovni.cz

„Pan ministr Blatný mi dal košem a dokonce i holí,“ uvedl předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek a dodal, že to vzdávat nebude. Řekl, že ministr Blatný vidí jako prioritu návrat prvních a druhých tříd do škol.

Dufek chtěl, aby žáci odjely na výuku do škol v přírodě a tímto způsobem se oddělily od rodič. Počítalo se s tím, že děti měly odjet na ŠVP už na začátku tohoto týdne.

Zdroj: Twitter Profesor Prymula

Rozpočet by to stálo 400 Kč denně na jedno dítě. V částce by bylo zahrnuté stravování, ubytování a doprava.

Před svým odvoláním návrh podporoval Roman Prymula a tvrdil, že je to varianta, pokud by se nedalo jiným způsobem oploštit křivku. Pozitivně o návrhu mluvily i ministryně práce Jana Maláčová a šéfka státní kasy Alena Schillerová.

Zdroj: novinky.cz

Nápad se ovšem už od začátku nelíbil ministrovi školství Robertu Plagovi. Resort uvedl, že se otázkou musí zabývat ministerstvo zdravotnictví a musí se také zohlednit počet žáků.

„Jen v případě prvního stupně by se jednalo o zhruba půl milionu žáků, což není vzhledem k ubytovacím kapacitám zanedbatelný počet,“ prohlásilo ministerstvo školství.

Zdroj: aktualne.cz

Už před dvěma týdny Robert Plaga ale řekl, že návrh oddělit děti od rodičů není v tuto chvíli reálný.

Resort zdravotnictví zatím mlčí, a pokud se situace nebude zhoršovat, děti zřejmě nikam nepojedou.

Zdroj: tyden.cz

Share