Ministerstvo životního prostředí vyzvalo lidi s covidem, aby odpadky netřídili: pravidla pro vyhazování odpadků pro nakažené lidi

Objevily se nové hygienické doporučení pro ty lidi, kteří již onemocněli koronavirem. Například, pokud u někoho z rodiny byl diagnostikován koronavirus, pak rodina musí dočasně zastavit třídění odpadu. Tím se zabrání ohrožení nákazy pro jiné lidi. Rodina, ve které je nakažený člověk, bude muset dávat všechny odpadky do jednoho pytle.

Ministr životního prostředí Richard Brabec upozornil, že v době epidemie koronaviru třeba být opatrnější s odpadky.

Zdroj: Profimedia.cz

Ministr vysvětlil, že pokud je jeden z členů rodiny nakažen koronavirem, pak celá rodina nemusí třídit odpadky. To se pomůže nenakazit pracovníkům třídíren.

Ale to není jediné pravidlo. Bude také nutné jinak vyhazovat pytle s odpadky. Použité roušky, respirátory a rukavice musí být vyhozeny do směsného odpadu. Ale je tu celá procedura.

Zdroj: Getty Images

„Předtím je potřeba je umístit do sáčku, ten pevně zavázat, a pak dát do dalšího sáčku a opět zavázat,“ informuje ministerstvo životního prostředí.

Doporučuje se také použivat opakovaně použitelné látkové roušky. Koneckonců, nemusí být vyhozeny, ale můžete je vyprat, vyžehlit a znovu nosit.

Zdroj: pixabay.com

Existují také kritéria pro odpadkové pytle, které by měli nakažené lidé používat. Tloušťka těchto pytlů by neměla být tenčí než 0,2 milimetru.

Zdroj: YouTube / XTV

Pokud jsou pytle tenčí, je třeba použít dva pytle najednou (jeden dát do druhého). Ministerstvo také radí před vyhozením pytle ošetřit jeho vnější povrch dezinfekčním prostředkem.

„Nikdy nenechávejte odpad mimo sběrnou nádobu,“ žádá všechny občany ministerstvo životního prostředí.

Zdroj: YouTube / Blue Events

Jakmile člověk odpadky odhodí, samozřejmě bude muset umýt ruce a dezinfikovat je.

Share