Školy se 1. září vrátí do běžného provozu: Ministr školství Robert Plaga oznámil, jak bude výuka probíhat v tomto školním roce. Roušky, větrání a systém semaforu

Školní rok začne za pouhé dva týdny. V této souvislosti byli ředitelé škol informováni, jak by mělo vedení škol postupovat v případě epidemie koronaviru.

Ministr školství Robert Plaga se domnívá, že výuka ve školách by měla probíhat v co nejběžnějším režimu. Nebudou omezení tříd, žáci začnou výuku ve volném režimu.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Určitě budou zvýšené hygienické normy ve školách, například dezinfekce a časté větrání. Povoleny budou i školy v přírodě, ty ale budou regulovány podle epidemiologické situace.

Ve školách ve třídách se děti budou učit bez roušek, ale zároveň je budou muset nosit ve všech ostatních částech školy. Roušky bude možné sundat v jídelnách během oběda.

Zdroj: ČT24

To vše je napsáno v manuálu, který dostal každý ředitel školy. Je tam také napsáno, jak by se mělo postupovat v případě, kdyby někdo z dětí měl příznaky podobné koronaviru.

V takovém případě nepůjde do karantény celá škola nebo třída. Opatření zavedou hygienici na místě. V případě, že nemocné dítě nebude mít příznaky nemoci, bude se moci vrátit do školy za 10 dní.

Zdroj: ČTK

Také ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že restriktivní opatření týkající se škol budou záviset i na epidemiologické situaci v regionu a obecně po republice.

To znamená, že bude nutné sledovat semafor nákazy po celé zemi. Pokud by byla situace v nějakém regionu označena červeně, mohlo by to znamenat uzavření škol v daném regionu a on-line vzdělávání.

Zdroj: Petr Hloušek, Právo

Podle ministra zdravotnictví nyní nebudou všichni lidé starší generace zařazeni do rizikové skupiny. Například učitelé ve stáří budou moci učit děti ve školách při dodržování určitých pravidel.

Také do školy budou muset chodit i děti s oslabenou imunitou. Pokud žák nebude v jednom dni ve třídě, bude muset mít obyčejnou omluvenku.

Zdroj: irozhlas.cz / Michaela Danelová

Také v manuálu jsou napsány možnosti, jak pomoci dětem se studiem, které měly v loňském roce ve znalostech velké mezery. Snad budou pomáhat studenti z vysokých škol z pedagogických fakult.

Share