Miroslav Etzler se ostře pustil do Jana Hamáčka: „Kéž budete zdrávý, moc si přeji, abyste byl doma co nejdéle“

Nová přísná opatření vyvolala mezi občany vlnu emocí. Někdo takové kroky vlády schvaluje a někdo je kategoricky proti. Zástupci showbyznysu také tentokrát nemlčeli a vyjádřili všechny své myšlenky.

Mnohým umělcům se evidentně nelíbí, že vláda často něco mění, například neustále zpřísňuje opatření. Některým už došla trpělivost.

Jaromír Nosek / Zdroj: Petr Horník, Právo

Herec Jaromír Nosek řekl, že nechápe, proč vláda dělá právě taková opatření. Například mu není jasné, proč budou zavřeny maloobchodní prodejny, ale budou fungovat velkoobchodní prodejny.

On říká, že to není logické, protože v malých obchodech je mnohem méně kontaktů, mnohem méně lidí než ve velkých obchodech.

Václav Knop / Foto: Daniel Černovský

Herec Václav Knop řekl, že pro něj i pro mnoho jeho kolegů je to tragédie. Spousta herců teď nemá práci a nemohou s tím nic udělat.

Herec Oldřich Navrátil uvedl, že nyní mu velmi chybí otevřené hospody.

Zpěvák Marek Ztracený prohlásil, že se mu nyní mnoho věcí nelíbí, ale bude se chovat podle současných pravidel, bude občanem dodržujícím zákony.

Marek Ztracený / Zdroj: archiv Marka Ztraceného

„Pane tvarohu, kéž budete zdráv, nicméně vzhledem k tomu, že jste tuto zemi pomáhal devastovat, si moc přeji, abyste byl doma co nejdéle. Je šance, že jste nakazil i další darebáky?“ napsal herec Miroslav Etzler pod příspěvkem Jana Hamáčka na Facebooku.

O něco později herec vysvětlil svůj komentář Pro CNN Prima News. Jmenoval ministra vnitra právě tak, protože si myslí, že je to měkký člověk.

Miroslav Etzler / Zdroj: YouTube / 7PADU

Miroslav Etzler považuje neustálé zpřísňování opatření a zavírání všeho za katastrofu. Podle něj je to pro mnoho lidí velmi nepříjemné, o sebe se nebojí, protože si nyní našel jinou práci a pracuje rukama.

Nechápe ale, co nyní dělají lidé, kteří mají specifickou práci, nebo například ti, kteří pracovali v restauracích a podobně.

Jan Hamáček / Zdroj: YouTube / Politika v Česku / TV Barrandov

Miroslav Etzler prozradil, že čtrnáct dní pracoval jako skladník, rozvážel jídlo do domovů důchodců, nyní plánuje pracovat u pokladny.

Modelka Tereza Zimová, která má svůj obchod s oblečením, řekla, že pro ni je současná situace velmi složitá, protože musí myslet nejen na sebe, ale i na své zaměstnance.

Lucie Benešová / Foto: Lenka Hatašová

Herečka Lucie Benešová říká, že teď chce s rodinou odjet na chatu, možná do doby, než se situace zlepší. Kdy se to ale stane, nikdo neví.

Share