Mlhy, zataženo a deště: meteorologové řekli, jaké počasí bude v nadcházejících dnech

Začátek října bude oblačný a deštivý. Také ráno mohou být mlhy, takže řidiči musí být opatrnější. O víkendu však bude tepleji a teploty dosáhnou až 24 stupňů. Ale přesto bude počasí deštivé.

Český hydrometeorologický ústav informoval, že začátek nového měsíce bude oblačný, místy mohou být deště. Nyní Češi budou vidět slunce méně často než dříve.

Zdroj: Reuters / David W Cerny

Čtvrtek bude oblačný, místy budou deště. Více srážek se očekává ve východní a severovýchodní části země, na západě bude polojasno.

Průměrné teploty v Česku se bude pohybovat mezi 11 až 15 stupni Celsia,v západní části země mohou teploty dosáhnout až 19 stupňů.

Zdroj: pixabay

V noci ze čtvrtka na pátek bude zataženo a chladno. Na severovýchodě země bude pršet, ráno mohou být mlhy. Teploty mohou klesnout až na 7 stupňů.

Pátek bude také oblačný, možná na některých místech bude mrholit. Maximální teploty přes den se budou pohybovat mezi 16 až 20 stupni.

Zdroj: Blesk / TONDA TRAN

V sobotu bude převážně jasno, i když ráno mohou být mlhy. Večer už však bude zataženo a může pršet. Teploty přes den budou dosahovat 20 až 24 stupňů, v noci se budou pohybovat mezi 12 až 16 stupni.

Zdroj: Český hydrometeorologický úřad

Oblačnost na celé Česko se vrátí v neděli. Opět budou mlhy a deště. Teploty v noci mohou dosáhnout až 6 stupňů a přes den se teploty budou pohybovat mezi 16 a 20 stupni.

Zdroj: gettyimages

Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu bude příští týden počasí podobné. Také bude často zataženo, někdy jasno, místy budou mlhy a občas déšť.

Minimální teploty v noci bude 4 stupně, maximální teploty přes den dosáhnou 19 stupňů Celsia.

Psali jsme: Jakou kompenzaci obyvatelům Česka navrhuje zavést Adam Vojtěch

Share