Mluvčí Pražského hradu se rozhodl opustit svou funkci: oznámil, že odchází na vlastní žádost

David Šebek pracoval čtrnáct let jako mluvčí Správy Pražského hradu. Nyní se rozhodl odstoupit z funkce, o čemž včera informoval ČTK. Od 1. července místo něj bude působit Jan Pastor, který byl předtím bývalým redaktorem domacího zpravodajství Českého rozhlasu-radiozurnálu.

David Šebek prozradil, že šlo o jeho osobní přání a že se na všem předem dohodl se zaměstnavatelem.

Zdroj: Facebook / David Šebek

Pracoval 11 let jako tiskový specialista Kanceláře prezidenta od roku 2006 do roku 2017. Před třemi lety se stal mluvčím pro Správu Pražského hradu.

Zdroj: Facebook / David Šebek

Jan Pastor předtím pracoval v Radiožurnálu i v různých komunikačních agenturách.

Zatímco David Šebek pracoval v prezidentské kanceláři, on se spřátelil s mluvčím prezidenta Jiří Ovčáčkem.

Zdroj: Blesk / Karel Kopáč

Jiří Ovčáček je také ředitelem tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky. Funkci převzal v roce 2014 poté, co z této funkce odešla Hana Berianová, bývalá mluvčí prezidenta Zemana.

Zdroj: Blesk / Jakub Poláček

Právě on se tak stal jednou z klíčových postav v okolí prezidenta Miloše Zemana.

Pražský hrad je nejen místem práce prezidenta a jeho kanceláře, ale také jedním z nejoblíbenějších míst pro všechny turisty v Česku.

Zdroj: Facebook / David Šebek

Dá se říct, že Pražský hrad každoročně navštíví zhruba dva miliony turistů. Zakladatel Správy Pražského hradu je Kancelář prezidenta republiky.

Zdroj: Archiv Blesku

Tato organizace se zabývá podnikatelskými aktivitami v areálu Pražského hradu, pořádá různé kulturní a společenské akce a také se stará o majetek Pražského hradu.

Share