Moje tchýně mi poradila udělat neuvěřitelné bělidlo: tento recept používám několik let, a doopravdy mi pomáhá zbavit se mastných skvrn

Dnes se s vámi chci podělit o recept, který mi před několika lety řekla moje tchýně. K mému překvapení jsem stále nenašla něco podobného, protože ani drahé prostředky nedávají stejný výsledek.

Zdroj: poshepky.com

Díky své tchýni jsem tento recept používám několik let, a doopravdy mi pomáhá zbavit se mastných skvrn.

Složení:

  • 2 polévkové lžíce hořčičného prášku
  • 1 litr vody

Příprava:

Nalijte vodu do hrnce a přiveďte k varu, pak přidejte 2 polévkové lžíce hořčičného prášku. Necháme směs na půl hodiny. Poté namočte špinavé věci v roztoku a necháme přes noc. Pak by se tyto věci měly umýt obvyklým způsobem.

Výsledkem je sněhobílá látka, a pokud má barevné vzory, tak budou ještě jasnější.

Zde je několik dalších způsobů, jak vybělit věci:

Amoniak pomůže vybělit hedvábí a srst. Je nutné připravit roztok 5 litrů vody, 25 g pracího prášku, 3 polévkové lžíce soli, půl polévkové lžíce amoniaku a půl polévkové lžíce peroxidu vodíku. Ponořte věci do této směsi po dobu 5 hodin a pak je vyperte v jemném režimu.

Pro bílé ponožky a trička: kupte prášek kyseliny borité v lékárně. Proniká hluboko do tkaniny a efektivně odstraňuje staré skvrny.

  • 20 g kyseliny borité
  • 10 litrů vody

20 g kyseliny borité (jedná se o dva sáčky po 10 g) v 10 litrech vody. Rozpusťte prášek a namočte špinavé věci po dobu 2 hodin. Poté je umyjte obvyklým způsobem.

Aspirin

Tablety aspirinu používejte nejen pro bolesti hlavy, ale také jako bělicí prostředek. Kyselina acetylsalicylová proniká hluboko do tkání a odstraňuje šedý odstín a žluté skvrny. Musíte rozpustit 5 tablet aspirinu ve vodě a dát tam věci. Pak musíte vyprat věci.

A jak bělíte věci vy?

Share