Moje tchyně vždy solí prádlo v pračce: Když jsem zjistila proč to děla, začala jsem dělat totéž

V kuchyni je sůl důležitou složkou pro přípravu mnoha pokrmů.

Ve skutečnosti kromě toho může být sůl také použita pro jiné účely, zejména jako čisticí prostředek nebo v kosmetologii.

První metoda: čištění trouby.

Chcete-li vyčistit troubu z nepříjemného zápachu a usazenin, budete potřebovat směs soli a skořicového prášku. Komponenty vložíme dovnitř a troubu na několik minut zapneme. Poté vyjměte směs a otřete troubu zevnitř.

Zdroj: pinterest.com

Druhá metoda: umýt skvrny od červeného vína.

Pokud se víno rozlévá na koberec nebo na oblečení, aplikujte na povrch kaše z mokré soli. Nechte 20 až 30 minut, pak opláchněte horkou vodou. Mimochodem, sůl funguje dobře s mastnými skvrnami. Stačí posypat mastnou skvrnu solí, pak se alespoň tuk nerozšíří po oblečení dál.

Zdroj: pinterest.com

Třetí způsob: osvěžit dech.

Existuje starý způsob babičky: jak se lze zbavit nepříjemných pachů v ústech. Dnes o něm už málo kdo ví a marně. Směs sody (1 lžička), soli (1 lžička) a vody (půl šálku) stále dokonale čistí ústní dutinu.

Zdroj: pinterest.com

Čtvrtý způsob: ulevuje nesnesitelné bolesti zubů.

Chcete-li uklidnit bolest zubů, musíte rozpustit dvě lžíce soli ve sklenici teplé vody a vypláchnout výslednou směsi ústní dutiny. Tento nástroj může být použit také pří bolesti v krku.

Zdroj: pinterest.com

Pátý způsob: solná lázeň při pocení nohou.

Pokud máte zvýšené pocení nohou, zkuste následující tip. Držte je 10-15 minut v teplé slané vodě. Tento postup by měl být prováděn denně nebo několikrát týdně před spaním. Sůl dokonale zbavuje pocení, protože vysušuje pokožku a zužuje póry.

Zdroj: pinterest.com

Šestý způsob: zachování barvy při praní věcí

Kamenná sůl dokonale zachovává barvu věcí a chrání je před deformacemi při častém praní. Jednoduše před praním přidejte do pracího prostředku trochu soli. Pokud používáte kapsle na praní, tak tedy přidejte trochu soli do zásobníku na prášek.

Zdroj: kenguru.plus

Share