Jiří Krampol bez servítek promluvil o standardech krásy: „Aby měli mladíci vousy, to bylo ponižující. Vousy si tehdy mohli dovolit nosit jen dědové“

Nedávno proběhla soutěž Muž roku. Jiří Krampol si vzpomněl, co v jeho mladém věku bylo považováno za ideální standardy krásy pro muže.

Herec Jiří Krampol řekl, že v době jeho mládí mladí kluci nemohli mít vousy, protože to bylo považováno za ponižující.

Zdroj: Expres.cz / Tilen Vajt, Pavel Dvořák

Vousy si tehdy mohli dovolit nosit jen dědové. Ale někteří kluci tehdy rádi nosili nádherný knír. Herec dodal, že tehdy se mladí kluci starali o svůj účes.

Zdroj: Aha! Dan Černovský

„Já jsem chodil „na emana“, toho jsem měl vyčesaného do šílené výšky a místo laku jsem účes tužil cukrovou vodou“ pověděl Jiří Krampol.

Zdroj: Profimedia.cz

V té době byly módní další dva účesy, a to „kohout“ a „říman“. Herec dodal, že tehdy byli všichni rádi kudrnatí.

„Já chodil na Smíchov, kde mi ondulovali vlasy“ přiznal Jiří Krampol.

Zdroj: Aha! Martin Hykl

Když ale Jiří Krampol začal hrát ve filmech a divadlech, rozhodl se, že už účes měnit nebude. Stalo se tak a od té doby má herec stejný účes.

Jiřímu Krampolovi je nyní 81 let, přitom vypadá skvěle.

Zdroj: Aha! – Alexandr Malachovský, ara

V této soutěži bylo ve finále 12 mužů, kteří se ucházeli o titul Muž roku.

Do finále se dostal sedmadvacetiletý Vlastimil Kalášek, stejného věku Marek Fiala, dvaadvacetiletý student Lukáš Veitl, pětadvacetiletý Kryštof Novák, stejného věku Noshdar Muhamed, Alexandr Kozák ve věku 24 let.

Zdroj: Aha! – Martin Hykl

Druhou polovinou finalistů je pětadvacetiletý Lukáš Kofroň, dvaadvacetiletý Jiří Cirhan, policista David Kremeň ve věku 29 let, stejného věku Josef Dittrich, čtyřiadvacetiletý Dušan Havlát a David Strnad ve věku 25 let.

Zdroj: ČTK

Mužem roku 2019 byl Vojtěch Urban. Nyní bude muset někdo obsadit nový titul Muž roku 2020. O tom se ale můžeme dozvědět až 23. října.

Share